piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLamborghini Sián z klocków LEGO w skali 1:1

Lamborghini Sián z klocków LEGO w skali 1:1

LEGO zaprezentowało coś specjalnego – naturalnej wielkości replikę Lamborghini Sián FKP 37, wykonaną z ponad 400 000 elementów LEGO Technic. Ta niecodzienna konstrukcja powstała we współpracy z Automobili Lamborghini.

Po zeszłorocznej premierze modelu LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8, ten naturalnej wielkości model odwzorowuje wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego super samochodu. Do budowy użyto ponad 154 różnych rodzajów elementów LEGO, aby model w najdrobniejszych szczegółach oddawał futurystyczną elegancję i niepowtarzalną sylwetkę Lamborghini Sián.

Jak mówi Lena Dixen, Senior Vice President of Product and Marketing w Grupie LEGO, projektanci LEGO uwielbiają wyzwania. – Kiedy zleciliśmy im zadanie, aby pomyśleli o tym modelu nieco szerzej niż zwykle, byli niesamowicie szczęśliwi. Skorzystali z okazji, by współpracować ze wspaniałymi projektantami i inżynierami z warsztatu produkcji modeli w fabryce w Kladnie w Czechach, którzy budują imponujące modele naturalnej wielkości i przesunęli granice tego, co można zrobić z elementów LEGO Technic. Kreatywność, na jaką pozwalają klocki LEGO, sprawiła, że udało się odzwierciedlić wyjątkową konstrukcję Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1 – dodaje.

Pionierskie wzornictwo

Nowy model, który jest owocem już drugiej współpracy utalentowanych projektantów, inżynierów i techników obu firm odzwierciedla wymiary Lamborghini Sián FKP 37 co do milimetra.

Doskonała pod względem proporcji rama została pokryta misterną tkaniną złożoną z heksagonalnych elementów LEGO Technic, które łączą się ze sobą tworząc energetyzującą konstrukcję. Projekt stanowi hołd dla sześciobocznego kształtu, który odgrywa integralną rolę w projektowaniu Automobili Lamborghini, odzwierciedlając ikoniczne, sześciokątne światła tylne i kształt wydechu włoskiego super samochodu.

Zewnętrzna konstrukcja Lamborghini Sián została odwzorowana w najdrobniejszych szczegółach. Słowo Sían oznacza w dialekcie bolońskim „błysk” lub „błyskawicę”. By to podkreślić, eksperci od elektroniki z Grupy LEGO zadbali, by światła i eleganckie błyskawice, które migają wzdłuż nadwozia, odzwierciedlały sposób działania reflektorów epsilon i sześciokątnych świateł tylnych prawdziwego modelu.

We wnętrzu kokpitu znajdują się kolejne detale – kierownica, ozdobiona słynnym emblematem Lamborghini i włoską flagą, elementy sterowania na desce rozdzielczej oraz fotele wyścigowe – wszystko zbudowane z klocków LEGO.

Ten model jest pierwszym dużym modelem stworzonym przez LEGO, na który naniesiono kolorową powłokę UV, dla zachowania jak największej trwałości. Kolor, który idealnie pasuje do modelu LEGO Technic w skali 1:8, został nałożony przez oficjalną lakiernię Automobili Lamborghini, aby zapewnić wykończenie godne super auta. W rezultacie powstał perfekcyjny model, który można pomylić z prawdziwym autem sportowym. Z dumą został stworzony przez zespół 15 osób, w ciągu 8 660 godzin projektowania i skrupulatnej budowy.

Naturalnej wielkości LEGO Technic Lamborghini Sían FKP 37 – fakty i liczby.

 • Łącznie użyto ponad 400 000 klocków LEGO Technic.
 • Wykorzystano 154 różne rodzaje elementów LEGO Technic, w tym 20 uformowanych specjalnie dla tego modelu.
 • Waga całkowita: 2 200 kg.
 • 660 godzin spędzonych na projektowaniu i budowie:
  • 370 godzin prac projektowych;
  • 290 godzin produkcji.
 • Stworzony przez 15 specjalistów w dziedzinie projektowania, inżynierii i budownictwa z zespołu w Kladnie, w Czechach.
 • Dokładna replika:
  • Wymiary konstrukcji są identyczne jak w przypadku modelu rzeczywistego: 4,980mm długości, 2,101mm szerokości i 1,133mm wysokości.
 • Pierwsza w swoim rodzaju powłoka z efektem szczotkowania nałożona przez oficjalnego lakiernika samochodowego Lamborghini.
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE