Lancia Delta HF Integrale 16V – kierowca WRC 2 podczas RallyLegend

10
gryazin Lancia Delta Rallylegend

Nikolay Gryazin w A-grupowej legendzie! Lancia Delta HF Integrale 16V na trasie RallyLegend. Piękny obraz, ale też nasz ogromny dylemat.

Nikolay Gryazin to kierowca z którym niestety mamy pewien problem natury moralnej. To utalentowany młody zawodnik, który doskonale czuje się na odcinkach specjalnych. Walczy z konkurencją na poziomie, którego wymagać można w WRC2, a może nawet WRC. Niestety wicemistrz Europy z 2018 roku pochodzący z Rosji nie prezentuje postawy, którą możemy pochwalić. Zilustrować to może odpowiedź na pytanie zadane w lutym 2022 przez Serwis DirtFish. Spytano jak ustosunkuje się do napaści Putina na Ukrainę? Niewątpliwie postanowił być przysłowiową „Szwajcarią”.

Wypowiedź Rosjanina

Podczas rajdu Szwecji 2022 wypowiedział się w następujący sposób:

„Staram się to oddzielić. Teraz [robię] tylko rajdy. Nie chcę tego komentować, przepraszam. Uprawiamy tutaj sport” – powiedział serwisowi DirtFish Nikolay Gryazin.

Lukyanuk „miał jaja”!

Zupełnie inną postawę (przypadkowo przy zdecydowanie lepszych osiągnięciach sportowych) zaprezentował dwukrotny rajdowy Mistrz Europy! Również Rosjanin – Alexey Lukyanuk zdawał się nie czuć na plecach oddechu dyktatora i nie bawił się w dyplomację, jak jego rodak:

„Opisanie naszej sytuacji i uczuć jest dość skomplikowane. Wszyscy, których znam, nie popierają tego s***. To jest absolutnie okropne uczucie”

Jako, że Lukyanuk nie wystartował wtedy w Szwecji dziennikarze Dirtfish spytali go o powód tej decyzji i planowaną prawdopodobną przerwę w sezonie:

„Nie możemy bawić siebie i innych w tej sytuacji, gdy ludzie umierają” – dodał rosyjski kierowca.

Dylemat

Na zakończenie wyjaśniamy, że sytuacja nie jest dla nas łatwa, bo żyjemy w 2024 roku, a konflikt zbrojny w Ukrainie trwa nieprzerwanie. Lukyanuk nie zalicza startów, w przeciwieństwie do Gryazina, który nieprzerwanie jeździ, głównie Škodą Fabia Rally2. Ostatnio natrafiliśmy na poniższe video, które pokazuje fenomenalne auto jakim jest Lancia Delta HF Integrale 16V. W RallyLegend 2023 wystartował nią właśnie Rosjanin. Jako media motoryzacyjne chcemy pokazywać Wam piękno motoryzacji, wspaniałe maszyny i wybitne ujęcia z odcinków specjalnych. Zdecydowaliśmy się wspomnieć to nagranie, jednak brak nazwiska kierowcy w tytule artykułu jest naszym małym protestem dla jego światopoglądu.