Lausitz Rallye: Matulka i Dymurski w ścisłej czołówce

Lausitz
fot. Rybarski Photography

Za nami pierwszy, piątkowy etap 26. Lausitz Rallye. Ze świetnej strony pokazali się podopieczni Lotto Matulka Rally Team – Kuba i Daniel zajmują czwartą lokatę. Co najważniejsze, wszystkie biało-czerwone załogi dotarły bezpiecznie do mety.

26. edycję Lausitz Rallye otworzyły dwa, piątkowe przejazdy odcinka „Sprey”. Premierowa próba padła łupem wielokrotnego mistrza Norwegii, Andersa Gronbala. Następnie do głosu doszli goście z Czech – Filip Mares oraz Radovan Bucha. Wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła Gronbalowi na utrzymanie prowadzenia w „generalce”. Drugie miejsce piastują Matthias Kahle i Christian Doerr, a wirtualne podium uzupełniają Estończycy Jeets i Toom.

Znakomitą, czwartą pozycję zajmują Jakub Matulka i Daniel Dymurski. Podopieczni Lotto Matulka Rally Team są zdecydowanie najszybszą załogą dysponującą maszynerią Rally3, dwukrotnie meldowali się na mecie z piątym czasem. Ich strata do podium wynosi około dwadzieścia pięć sekund, rywale dysponują jednak… najnowszą Skodą Fabią RS Rally2. Warto także nadmienić, iż świeżo upieczeni mistrzowie Polski w klasie 3. zostawili w tyle światową czołówkę juniorskiego programu FIA Rally Star w identycznych Fiestach Rally3.

Na szutrowych trasach Lausitz Rallye walczą też inne, biało-czerwone drużyny. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot znajdują się na szóstym miejscu w tabeli konstrukcji R5/Rally2 oraz dziesiątym w klasyfikacji generalnej. W grupie NC1 kibicujemy aż sześciu rodakom. Uszyński i Sulisz (Subaru Impreza) są na ósmym, Czekan i Lenkowski (Mitsubishi Lancer) na jedenastym, zaś Małolepszy oraz Brzeziński (Subaru Impreza) na dwunastym miejscu. Artur Długosz i Mateusz Pawłowski plasują się na trzeciej pozycji w kategorii RC4 (Rally4). Mechanikom Miami Rally Team udało się naprawić niebezpieczny defekt w skrzyni biegów.

Lausitz
fot. Gabapix

Lausitz Rallye

W sobotnim menu znajdują się trzy odcinki specjalne – „Mulkwitz”, „Barwalder See” oraz „Reichwalde”, każdy z nich pokonywany aż dwa razy. Sportową batalię przedzielą cztery przerwy serwisowe. Zwycięzców 26. edycji niemieckiego klasyka poznamy około 18:30. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za wszystkich naszych rodaków na oesach w Boxberg!

Wszystkie informacje o 26. edycji Lausitz Rallye znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Więcej wieści z europejskich i światowych oesów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!