niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościLeclerc najszybszy podczas przedostatniej sesji testowej w Bahrajnie. Pech Bottasa

Leclerc najszybszy podczas przedostatniej sesji testowej w Bahrajnie. Pech Bottasa

Charles Leclerc uzyskał najlepszy czas pojedynczego okrążenia podczas przedostatniej sesji testowej na torze Sakhir. Za Monakijczykiem uplasowali się George Russell i rezerwowy kierowca Astona Martina Felipe Drugovich.

Początek przedostatniej sesji testów w Bahrajnie rozpoczął się dość ospale, jak na ostatni dzień prób przed rozpoczęciem sezonu. Jedynie kilku kierowców wyjechało ze swoich garaży na sprawdzenie systemów. Wyjątkiem w tym gronie byli Nico Hülkenberg i George Russell, który chciał nadrobić stracony czas po piątkowej popołudniowej sesji, gdzie problemy z hydrauliką w W14 skróciły jego plan testowy.

Pierwsze reprezentatywne okrążenia były zasługą niemieckiego kierowcy ekipy Haas, który z wynikiem 1:33.329 otwierał tabelę z czasami.

Kilka minut później tempo znacznie podkręcił George Russell. Kierowca Mercedesa na miękkim zestawie opon przejechał okrążenie toru Sakhir na poziomie 1:31.707, a chwilę później urwał z tego czasu 0,143 sekundy, co było na ten moment najlepszym rezultatem wszystkich dotychczasowych sesji.

W ślad za Brytyjczykiem w kwestii sprawdzania mocniejszego tempa poszedł Charles Leclerc. Dotychczasowe sesje w Bahrajnie nie były przekonywujące dla kierowcy Ferrari pod względem prędkości, a sobotni poranek dla Monakijczyka był ostatnią okazją na wydobycie tego, co jest najlepsze w SF-23.  Leclerc na swoim najlepszym okrążeniu zbliżył się na dystans 0,656 sekundy do lidera, ale jego wynik został uzyskany na pośredniej mieszance.

O sporym szczęściu mógł mówić Oscar Piastri. Australiczyk w zakrętach 9-10 miał spory moment, gdzie jego McLaren MCL60 wpadł w poślizg i obrócił się wokół własnej osi. Po tym incydencie Piastri z pewnością szerzej otworzył oczy, jeśli o poranku mógł się czuć jeszcze zaspany.

Po półtorej godzinie jazd pierwszy raz w ten weekend z opon miękkich skorzystał Leclerc. Kierowca Ferrari bez większych problemów poprawił czas swojego kolegi z Mercedesa o niespełna 0,3 sekundy, notując przy tym rekord środkowego sektora. Chwilę później Monakijczyk poprawił rekordy już we wszystkich sektorach i zbliżył się do przełamania granicy 91 sekund notując czas 1:31,024.

Na dwie godziny przed końcem porannej sesji opony C4 weszły do użytku również w samochodzie Astona Martina. Felipe Drugovich, który już za tydzień może wystartować w swoim pierwszym w życiu Grand Prix Formuły 1, przesunął się na trzecie miejsce z wynikiem 1:32,075, tracąc do liderującego Leclerca nieco ponad sekundę.

Na 80 minut przed końcem porannej sesji czerwoną flagę wywołał Valtteri Bottas. Fin zatrzymał swoją Alfę Romeo przed zakrętem nr 8 w wyniku problemu ze skrzynią biegów i na tym zakończył swój udział w tegorocznych przygotowaniach do Grand Prix Bahrajnu. Sama sesja została wznowiona po 15 minutach. Do końca porannej sesji wyniki nie uległy znaczącej zmianie i część kierowców myślami może już być przed Grand Prix Bahrajnu.

Fot. Dariusz Szymczak

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here