Leo Górski zwycięża w Sarno w znakomitym stylu

Leo Górski wygrywa w Sarno

Polski kierowca Leo Górski wygrał w sobotę ostatnią rundę cyklu Super Master Series, jednej z najbardziej prestiżowych serii kartingowych świata WSK. Polak był najszybszy w finale kategorii Mini. Styl w jakim tego dokonał przejdzie do historii polskiego kartingu.

Leo Górski, ścigający się dla stajni fabrycznej Tony Kart został zwycięzcą czwartej rundy WSK Super Master Series, która odbyła się we włoskim Sarno. Polak był najszybszy w wyścigu finałowym Mini Gr3. Młodziutki zawodnik dokonał niezwykłego wyczynu, bowiem po czasówce ustawiającej pozycje do wyścigów kwalifikacyjnych uplasował się na ostatnim miejscu.

Marsz Leo Górskiego na najwyższy stopień podium tych zawodów był naprawdę niesamowity. Kierowca Tony Karta w wyścigach kwalifikacyjnych wspiął się na wyżyny umiejętności notując kolejno 63 przesunięcia w trzech heatach. Po kwalifikacjach uplasował się na dziesiątej pozycji. Z kolei w prefinale zajął trzecią lokatę, a w finale finiszował jako pierwszy, wyprzedzając swoich największych rywali.

To pierwszy przypadek polskiego kierowcy, który w WSK z ostatniej pozycji po treningu oficjalnym został zwycięzcą rundy. Leonardo Górski jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał.

W finale kategorii Mini Gr3 wystąpili również dwaj inni Polacy. Antoni Ociepa zajął 15. miejsce w stawce, a Norbert Plaszewski był 26.
Podium rywalizacji Mini Gr3 uzupełnili Amerykanin Alessandro Truchot oraz Włoch Julian Frasnelli (obaj Babyrace).

W pozostałych kategoriach Polacy nie odnotowali znaczących sukcesów. Błażej Kostrzewa, który ścigał się w kategorii Mini U10 i przed ostatnią rundą plasował się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej, ostatecznie nie zdołał zakwalifikować się do finału, podobnie jak Jan Sędek. Rywalizację w tej kategorii wygrał Amerykanin Lucas Palacio.

W kategorii OK Junior zwycięzcą został Austriak Nicklas Schaufler, a dwaj polscy kierowcy Bruno Gryc i Remigiusz Samczyk uplasowali się w finale na 18. pozycji i 22.

W kategorii KZ2 wygrał Niemiec Markus Kajak. Wśród kierowców OK triumfował Belg Ean Eyckmans, a w OKN Junior Słowak Alex Molota.