Lewis Hamilton będzie kierowcą Ferrari w Formule 1

10
Fot. Mercedes-Benz

Transfer, który jeszcze kilka dni temu był nie do pomyślenia, stał się faktem: Lewis Hamilton odejdzie z Mercedesa-AMG, aby zostać kierowcą Ferrari od sezonu 2025.

Tą informacją żyje dzisiaj cały motorsportowy światek. Siedmiokrotny mistrz świata po 12 latach startów dla obecnej ekipy zmieni obóz i zwiąże się z długoletnim rywalem. Jak potwierdziło Ferrari, Hamilton dołączy do Scuderii w ramach wieloletniej umowy.

„Spędziłem niesamowite 11 lat z tym zespołem i jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy razem. Mercedes jest częścią mojego życia od kiedy miałem 13 lat. To miejsce, w którym dorastałem, więc podjęcie decyzji o odejściu było jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek musiałem podjąć. Ale to odpowiedni czas, aby podjąć ten krok i jestem podekscytowany, że podejmuję nowe wyzwanie. Będę na zawsze wdzięczny za niesamowite wsparcie mojej rodziny w Mercedesie, szczególnie Toto za jego przyjaźń i przywództwo i chcę zakończyć to wspólnie mocnym akcentem. Jestem w 100% zaangażowany w dostarczenie najlepszych wyników, jakie mogę w tym sezonie i sprawienie, że mój ostatni rok ze «srebrnymi strzałami» będzie niezapomniany” – powiedział Hamilton w momencie ogłoszenia swojego odejścia z Mercedesa-AMG.

Brytyjczyk zdobył wraz ze swoim obecnym zespołem sześć ze swoich siedmiu tytułów mistrza świata, lecz od przyszłego roku będzie walczyć o to, aby tytuł w klasyfikacji kierowców powrócił do Maranello po raz pierwszy od sezonu 2007. Jego zespołowym kolegą w Scuderii będzie Charles Leclerc, który również jest związany z zespołem długoterminową umową.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.