26. Rallye Monte-Carlo Historique – Polacy ruszyli do walki

14
fot. Automobile Club de Monaco - oficjalny profil Facebook

Po WRC 92. Rajdzie Monte-Carlo czas na bardzo smaczną, historyczną dokładkę! Przed nami 26. odsłona Rallye Monte-Carlo Historique, imprezy odbywającej się na zasadach rajdu na regularność. Do walki stanęło pięć, biało-czerwonych ekip.

Do walki o wiktorię stanie blisko dwieście pięćdziesiąt duetów z prawie trzydziestu państw. Organizatorzy imprezy zadbali o odpowiednią trasę i siedemnaście, wymagających etapów.

Linię startu przekroczy pięć biało-czerwonych zespołów. Najbardziej doświadczoną drużyną są reprezentanci NAC Rally Team, Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz na Polskim Fiacie 125p. Będzie to ich siódmy występ w alpejskim historycznym klasyku, co czyni ich… niepisanymi liderami rodzimej reprezentacji. We Francji nie zabraknie też debiutantów – Piotr Kostrzewa i Paweł Krupiński zmierzą się z górskimi przełęczami podróżując Volkswagenem Golfem GTi.  Na trasie zobaczymy także rodzinny duet Kolbuszów na Fiacie 125p, Marcina Gabrowskiego z Agnieszką Bohosiewicz-Gabrowska w Porsche 924 Turbo i Pawła Kośmińskiego z Bartkiem Balickim w legendarnym Mercedesie 190 SL. Warto nadmienić, iż na liście zabrakło istnych weteranów jazdy na regularność – Postawka Rally Team pojawili się bowiem na… Dakarze.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Nasi rodacy rozpoczęli od zlotu gwiaździstego. Dla niewtajemniczonych, zespoły ruszają do Monako z różnych państw Starego Kontynentu, docierając na miejsce w określonym czasie. Molgo i Jandrowicz wystartowali z Bad Homburg, zaś reszta zameldowała się w Mediolanie. Przed nimi długa i ciężka noc za kierownicą. Cóż, pozostaje nam… trzymać za nich kciuki. Liczymy również na kolejne sukcesy oraz wyrównanie zeszłorocznego wyniku Postawków!

Monte-Carlo
fot. Automobile Club de Monaco – oficjalny profil Facebook

Na podbój alpejskich wzgórz!

Choć rajdy na regularność są nadal dość niszową i mało znaną dziedziną jazdy na opis, nie wolno o niej zapominać. Zwłaszcza, kiedy rodzime załogi odnoszą w nich nie lada sukcesy. Jeżeli nie do końca rozumiecie ideę tej dyscypliny, a forma rywalizacji jest dla Was czarną magią, zachęcamy do lektury obszernego wywiadu z Piotrem i Pawłem Kolbuszami, którzy w zeszłym roku zadebiutowali na trasie Rallye Monte-Carlo Historique. Ba, rodzinny duet z Dolnego Śląska pokazał się ze świetnej strony, i przeciął metę mimo braku doświadczenia.

Przeczytaj również: Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Informacje o Rallye Monte-Carlo Historique znajdziecie na stronie Automobilklubu Monako. Po więcej emocji z rodzimych i zagranicznych odcinków zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!