Uroczysty benefis Macieja Wisławskiego

23
benefis
fot. Maciej Wisławski sportowiec - oficjalny profil Facebook

Już jutro w Skierniewicach odbędzie się benefis pt. „Halo, halo tu Maciek Wisławski ze Skierniewic”. Spotkanie poświęcone osobie „skromnego ogrodnika” zobaczycie na żywo na antenie Motowizji.

Pomysłodawcami inicjatywy są Łukasz Byśkiniewicz, Andrzej Kalitowicz i Piotr Szadkowski, którym asystuje fundacja „Kierowca Bezpieczny” Krzysztofa Hołowczyca, z którą „Wiślak” współpracuje od wielu lat. Benefis „Halo, Halo tu Maciek Wisławski ze Skierniewic” odbędzie się 3 lutego o godz. 13.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. O legendarnym pilocie opowiadać będą Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Lubiak, Łukasz Byśkiniewicz i Andrzej Kalitowicz. Spotkanie będzie okazją do świętowania pięćdziesięciolecia tej pięknej kariery.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Benefis uświetnią występy artystyczne. Na scenie pojawi się Andrzej Dąbrowski, znakomity jazzman oraz kierowca rajdowy. O atmosferę zadba także trio jazzowe Jakuba Paulskiego, śpiewaczka operowa Maria Wajzer i skierniewicki zespól Voice Ekipa. Prowadzącym będzie Andrzej Borowczyk, zaś za scenariusz i reżyserię wydarzenia odpowiada Andrzej Kalitowicz.

Zaplanowanej uroczystości towarzyszyć będzie wystawa samochodów rajdowych, wernisaż wystawy fotografii i pamiątek z kariery Wisławskiego, zbiórka datków na rzecz rehabilitacji Michała „Hołka” Grudzińskiego oraz bankiet w restauracji Browar Strakacza. Potwierdzono, iż wydarzenie transmitowane będzie na antenie Motowizji, z relacją w TVP oraz TVN Turbo.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.