wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIELitwinowicz: wracamy do walki w ERX 2022!

Litwinowicz: wracamy do walki w ERX 2022!

Już w najbliższy weekend na Węgrzech rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Europy Rallycross. Do walki w klasie Euro RX3 powraca Damian Litwinowicz. Polak zaliczy pełen sezon w dobrze znanym- czerwonym Audi S1 S1600.

Przed sezonem Poznanianin zaliczył dwa treningowe starty w FIA Central European Zone na Węgrzech oraz na Autodromie Słomczyn. Jak się okazało starty te były dobrym treningiem przed EuroRX.

„Przed sezonem razem z zespołem FF Sport podjęliśmy decyzje, aby wystartować treningowo w dwóch rundach CEZ. Na Węgrzech nie czułem się zbyt pewnie za kierownicą Audi po zimowej przerwie. Mimo wolnego tempa w kwalifikacjach i braku znajomości toru udało się przedrzeć z trzeciej linii w finale i zając drugie miejsce. Tydzień później wystartowałem na Autodromie Słomczyn. Wyczucie auta i kilka zmian w setupie dało mi dużą pewność siebie i zdecydowane zwycięstwo.” -podsumował kierowca Audi.

fot. Jakub Nitka

Litwinowicz na Nyriad Motorsport Center będzie mieć dwunastu rywali. Zmienia się nieco format rozgrywania zawodów. Czwartą kwalifikację zastąpi „progression race”- czyli wyścig dodatkowo punktowany. W każdym wyścigu wystartuje maksymalnie pięciu zawodników. Warto dodać, że Polak miał okazję startować na węgierskim torze w zeszłym roku, gdzie podczas rundy Mistrzostw Węgier zajął pierwsze miejsce.

fot. Jakub Nitka

– „Po 2 weekendach czuje się w bardzo dobrej formie przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy. W tym roku jestem bardziej pewny siebie. Tor w Nyriad, który znajduje się w starej żwirowni charakterystyką przypomina tory w skandynawii z dużą ilością nawierzchni luźnej i hopą. Zapowiada się gorący weekend. Przy okazji bardzo dziękuję ekipie FF Sport za obsługę samochodu i wieczną analizę moich błędów. Wracamy do walki i ruszamy do Nyriad!”

Zawody ponownie będzie można oglądać za pomocą platformy RX+, relacja z całego cyku pojawi się również w kanale MotoWizja TV.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE