Mistrz Europy rusza na podbój ojczyzny

Ingram
fot. Chris Ingram Rally

Oficjalnie, Mistrz Europy 2019 wraca na podbój ojczyzny! Chris Ingram zapowiedział w krótkim komunikacie, iż w sezonie 2024 wystąpi w siedmiu rundach cyklu British Rally Championship. Tym samym 29-latek powalczy o swój pierwszy, domowy triumf.

Chris Ingram ponownie łączy siły ze swoim „etatowym” pilotem, Alexem Kihuranim (Alex zawiesił karierę na kilka miesięcy ze względu na problemy prywatne). Duet nie zamierza naturalnie porzucać marzeń o sukcesie w WRC2, jednakże do czasu zbudowania trwałych, finansowych fundamentów skupi się na podboju rodzimych odcinków specjalnych. Chris i Alex potwierdzili start we wszystkich rundach czempionatu. Zobaczymy ich też na starcie Rali Ceredigion, które w sezonie 2024 stanowić będzie jedną z rund czempionatu FIA ERC. Decyzja Brytyjczyka oznacza, iż Chris powróci do walki w ojczyźnie po przeszło 10 latach!

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W minionym roku Chris Ingram wystąpił w zaledwie sześciu, oficjalnych imprezach. Poza wspomnianym już RAC Rally, Brytyjczyk zmierzył się z oesami Monte-Carlo w cyklu WRC (6. miejsce w WRC2), oraz Rajdu Barum w ERC (wycofanie). Chris nie ukończył również francuskiego Rallye National Nice Jean Behra (wypadek). Jego najlepszym występem był udział w Ardeca Ypres Rally. Duet Ingram/Kihurani wygrał klasyfikację ERT, zajmując 2. lokatę w „generalce”. Impreza padła łupem podopiecznych M-Sportu, Fourmauxa i Corii.

W sezonie 2024 Brytyjczyk zaliczył już trzy starty – Jannerralye (6. miejsce), Monte-Carlo (wycofanie) oraz Green Riponian Stages Rally (jedna z rund brytyjskiego, historycznego czempionatu, 19. lokata w kategorii historycznej). Ze względu na problemy osobiste, na prawym fotelu Christiana zasiadali Hannah McKillop (Janner i Monte) oraz Michael Gilbey.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.