niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościMistrzostwa na Słowacji – zapowiedź WSMP 4

Mistrzostwa na Słowacji – zapowiedź WSMP 4

Kierowcy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski powrócą w ten weekend do rywalizacji. Przedostatnia runda sezonu 2022 odbędzie się na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy.

Cały cykl WSMP będzie ścigać się zagranicą po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, która spowodowała w ostatnich dwóch latach poważne zmiany w kalendarzu. Ostatnia zagraniczna runda miała miejsce w 2019 roku w Rydze, natomiast ostatnimi zawodami rangi Mistrzostw Polski rozegranymi poza Poznaniem była runda 318is Cup PL na Salzburgringu pod koniec sezonu 2020.

Zawody na Slovakia Ringu będą nosić tytuł Grand Prix Słowacji i stanowią rundę Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ. Poza tym, zaproszenia do udziału otrzymały narodowe cykle z Czech, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii i Austrii.

Podobnie jak podczas każdego weekendu WSMP, rozegrane zostaną dwie rundy w wyścigach sprinterskich – w tym pucharów Mazda MX-5 Cup Poland, WORK STUFF Super S Cup, Game Expert 318is Cup PL, Trofeo di serie i Maluch Trophy – oraz wyścig długodystansowy, który wyjątkowo będzie toczony na dystansie jednej godziny – zgodnie z regulaminem CEZ.

W piątek popołudniu zaplanowano pierwsze sesje kwalifikacyjne, natomiast wyścigi zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk drugi rok z rzędu zwyciężyli w Rajdzie Barbórka. Załoga Škody Fabii RS...

NAJPOCZYTNIEJSZE