Niedzielny sprint dla Konopki

Miro Konopka zakończył weekend zwycięstw na Torze Poznań wygraną w drugim wyścigu sprinterskim Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, rozgrywanym przy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Słowacki zawodnik w Ligierze JSP3 zdominował rywalizację, finiszując z okrążeniem przewagi przed stawką polskich kierowców. Spośród startujących w WSMP, najlepszy w niedzielę okazał się Jan Antoszewski w BMW E46 GTR. Na trzecim okrążeniu wyprzedził Grzegorza Grzybowskiego w pucharowym Porsche 911 i utrzymał przewagę do mety. Grzybowski wygrał jednak w swojej klasie D4 +3500.

Najbliższym rywalem Antoszewskiego w jego klasie do 3,5 litra był Piotr Podoba. O trzecie miejsce do samej linii mety walczyli Artur Paziewski i Pallette Amuno w Hondach TCR. Po 16 okrążeniach dzieliło ich tylko 0,056 sekundy! Piąte miejsce zajął Filip Zagórski.

Szalony wyścig mniejszych klas WSMP został zakłócony przez samochód bezpieczeństwa już na pierwszym okrążeniu, gdy z rywalizacji odpadli Jakub Nawrot, Radosław Wojdyna i Antoni Derebecki. Do mety nie dojechali również Borys Lisiecki, Aleks Bartkowiak oraz prowadzący Sławomir Szwargot i Katarzyna Terlikowska.

W rezultacie, swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w klasie D4 2000 odniósł Zbigniew Łazarz, przed Rafałem Płuciennikiem. W D4 2000 N/A pierwszy triumf w sezonie 2023 odniósł Nikodem Silecki, pokonując Michała Bulińskiego i Macieja Szubczyńskiego. Także klasa D4 1400 doczekała się nowego zwycięzcy, którym był Łukasz Lewandowski, za którym finiszowali Wiktoria Rozenek i Witold Czwarno.

W DN2 czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł Maciej Łaszkiewicz, pokonując Artura Gawryluka, a w DN1 po raz pierwszy od inauguracji sezonu wygrał Szymon Piotrowski, który o niecałe dwie sekundy pokonał Nikodema Sobczyka. Podium uzupełnił Wiktor Braun, plasując się przed Mieszko Matuszykiem. W klasach RacingN wygrywali Marcelina Czepiel i Bruno Tomann, natomiast Adam Konopka dopisał punkty do klasyfikacji FIA CEZ za wygraną w dywizji TWC-1.