Rewanż Artura Lemperta w 318is Cup PL

Po pechu w piątkowym wyścigu 318is Cup PL, Artur Lempert zrehabilitował się w niedzielę i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023, dzięki któremu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z pierwszego pola wystartował Bartosz Zachciał, lecz już na pierwszym okrążeniu prowadzenie objął ruszający z trzeciej pozycji Marcin Wydra, a na drugie miejsce wyszedł siódmy na starcie Rafał Kazana. Artur Lempert tymczasem przebił się z 12. pozycji na trzecią.

Na koniec pierwszego okrążenia na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a z wyścigiem już na tym etapie pożegnał się Szymon Nowak. Z powodu uszkodzeń samochodu z rywalizacji miała też wycofać się Anna Bigos.

Po wznowieniu rywalizacji na czwartym okrążeniu, Artur Lempert od razu wyszedł na prowadzenie, wyprzedzając Kazanę i Wydrę. Trzy okrążenia później Kazana przebił się na drugą lokatę i zaczął wywierać dużą presję na liderze wyścigu. Pomimo usilnych starań, nie udało mu się jednak objąć prowadzenie i finiszował 0,141 sekundy za Arturem Lempertem. Wydra uzupełnił podium, tracąc do zwycięzcy 0,447 sekundy.

Zwycięzca piątkowego wyścigu Marcin Lempert zajął czwarte miejsce, przed Bartoszem Zachciałem i Andrzejem Skrzekiem. Michał Całek po raz pierwszy w tym sezonie ukończył wyścig poza podium, na siódmej pozycji. Wystarczyło to jednak, by utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Czołową dziesiątkę uzupełnili Artur Marciniak, Przemysław Silski i Marcin Łysiak, a kolejne pozycje zajęli Piotr Imbierowicz, Arkadiusz Sokołowski i Dawid Nabożny.