Nowe zawieszenie Toyoty zadebiutuje w Kenii

Toyota
fot. Gazoo Racing WRT - oficjalny profil Facebook

Szef fabrycznego zespołu Toyota Gazoo Racing WRT Jari-Matti Latvala potwierdził, że planowane modyfikacje do GR Yarisa Rally1 zadebiutują zgodnie z planem, podczas Rajdu Safari w Kenii.

O tym, że ekipa japońskiego producenta przygotowuje tę ważną zmianę do swojego samochodu czołowej klasy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, informowaliśmy na początku lutego. Wtedy jeszcze nie było pewne, kiedy nowohomologowane elementy znajdą się w mistrzowskich rajdówkach.

„Wprowadzamy ogólne ulepszenie zawieszenia” – potwierdził Latvala w rozmowie z Rally Journal.

Poczynione modyfikacje mogą okazać się kluczowe na trasach afrykańskiego maratonu. O ile Toyota zdominowała trzy ostatnie edycje, w tym roku warunki mogą okazać się zupełnie inne, a dodatkowo zespół musi odeprzeć presję ze strony Hyundaia, który wygrał dwa rajdy WRC z rzędu po raz pierwszy od 2019 roku.

„Zawsze nie możemy się doczekać Rajdu Safari. W tym roku może on przynieść inne wyzwanie w związku ze zmienioną datą – w Kenii trwa pora deszczowa, więc jest większa szansa na trudne warunki. Gdy tutaj popada, odcinki mogą stać się niezwykle śliskie i będzie to spore wyzwanie dla kierowców”.

Poza nowym zawieszeniem, Toyota zamontuje w swoich samochodach snorkele – tej modyfikacji zostaną poddane wszystkie auta grupy Rally1.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari w Kenii wystartuje już w środę. Rywalizacja będzie się toczyć na dystansie aż 370 kilometrów oesowych.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.