wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOesowe ściganie na Mazowszu w ramach KJS i SKJS

Oesowe ściganie na Mazowszu w ramach KJS i SKJS

Przed nami pierwsza jeśli nie jedyna w tym roku impreza na Mazowszu, która odbędzie się na zamkniętych odcinkach drogowych i co najważniejsze będzie to klasyczny KJS i SKJS. Obecnie w Warszawie i okolicy kierowcy mogą liczyć tylko na imprezy typu rallysprint czy superoes. Więc Rajdowe Kryterium Orlika 2021, które szykowane jest w Przasnyszu to regionalny rodzynek.

Kierowcy w Mazowieckim jeśli ścigają się tylko „u siebie” to już chyba zapomnieli na czym polega współpraca z pilotem. Dominacja superoesów i mini rajdów, które jeszcze próbuje robić AK-Centrum oraz Ak-Królewski i gdzie można startować samemu bez pilota to już standard od kilku lat. Klasyczne imprezy z punktami kontroli czasów, książką drogową i obowiązkowym pilotem przeszły do historii.

Zbliżające się więc wydarzenie to rodzynek na całe województwo. Tym bardziej, że zapowiadane się odcinki uliczne. Rajdowe Kryterium Orlika, które zaplanowano na 9 października, to jedyna na Mazowszu impreza rangi SKJS, a przy okazji odbędzie też klasyczny KJS. Dla zawodników przewidziano 24km odcinków specjalnych, a w kategorii KJS – 12km. Dodatkowo jest to jedna z niewielu imprez gdzie właśnie dla kategorii KJS wszystkie próby to również odcinki drogowe.

Impreza będzie mieć kompaktowy charakter odbiór dokumentów, zapoznanie z trasą i wszystkie odcinki zawiera się w ciągu jednego dnia. Na zakończenie odbędzie się wieczorny Super OS na jednej z głównych ulic Przasnysza. Strefa serwisowa ulokowana zostanie na w pełni zadaszonym i utwardzonym targowisku miejskim.

Zobacz dokumenty Rajdu

Organizatorem rajdu jest Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu, który w tym roku włączał się już w organizację m. in. Rajdu Polskie Safari.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7 runda MP Rallycross od OdcinekSpecjalny

Migawki z 7 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od OdcinekSpecjalny. Drugi materiał z ujęciami w zwolnionym...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE