wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaPorady i TechnikaModelarstwoDokładny model Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO w skali 1:1...

Dokładny model Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO w skali 1:1 w Warszawie

LEGO po wprowadzeniu Lamborghini Sian FKP 37 jako kolejny model kultowego samochodu z linii LEGO Technic postanowiło pójść o krok dalej. Od 26 września wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć model auta z klocków LEGO w skali rzeczywistej, w warszawskiej Galerii Mokotów będzie dostępny przez dwanaście dni!

Lamborghini Sian jest zdecydowanie perełką, uznawaną za najmocniejszy, produkowany seryjnie samochód w historii marki. Model zbudowany z klocków LEGO jest zgodny z wielkością oryginału co do milimetra, o wymiarach 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości, a waży ponad 2 tys. kg.

Jeśli ktoś zakocha się w budowli i zamarzy posiadać własny model w swoim domu – LEGO zaprasza do swojego nowego sklepu, który również znajduje się w Galerii Mokotów. Zestaw nr 42115 dostępny w sprzedaży idealnie sprawdzi się jako dekoracja wnętrza każdego miłośnika motoryzacji.

Model Lamborghini zachwyca dokładnością

Do zbudowania samochodu zaangażowano 15-osobowy zespół, który poświęcił aż 8660 godzin na jego wykonanie. Nie ma nic dziwnego w tak długim czasie, bowiem rekonstrukcja z klocków zachwyca dbałością o szczegóły.

Do złożenia modelu wykorzystano 400 tys. elementów. Większość pochodziła z linii LEGO Technic, jednak dodatkowo na potrzeby modelu stworzono aż 20 nowych typów klocków. Projektanci perfekcyjnie odwzorowali aerodynamiczną budowę samochodu, wszelkie detale kierownicy, nadwozia oraz deski rozdzielczej, a eksperci od elektroniki z LEGO przyłożyli się, aby światła oraz błyskawice wzdłuż nadwozia oddawały działanie reflektorów i świateł oryginalnego pojazdu.

Jakby tego było mało – kolor modelu nałożono w oficjalnej lakierni Automobili Lamborghini, aby tylko bardziej zbliżyć go do wyglądu auta. Wisienką na torcie jest kultowe logo marki oraz flaga Włoch.

Samochód jest wystawiony w Galerii Mokotów w dniach 26.09-07.10.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE