Zemsta na elektrykach – wiertarka z silnikiem V8

11

Czy tego chcemy czy nie, samochody elektryczne w coraz szybszym tempie przejmują nasze ulice oraz są coraz powszechniejsze w sporcie motorowym. Jeśli nie możemy odwrócić motoryzacyjnego trendu, to jak zachować równowagę? Montując silnik spalinowy w elektrycznych narzędziach.

Dokładnie taki pomysł miał właściciel kanału Lets Learn Something na platformie YouTube, który zastąpił elektryczny silnik w swojej wiertarce ryczącym V8 kręcącym się do 12500 obr./min.

Zastosowana jednostka to silnik o objętości 28 centymetrów sześciennych marki Toyan, przeznaczona do samochodów zdalnie sterowanych. Potrafi on wyprodukować aż 4,3 konia mechanicznego przy 11200 obr./min.

Przerobienie narzędzia elektrycznego na paliwo wymagało sporo pracy, o czym świadczy aż 13-minutowy materiał, będący jednocześnie demonstracją możliwości sprzętu. Jednym z głównych wyzwań przy budowie było stworzenie i zintegrowanie miski olejowej oraz zbiornika paliwa.

Ponad 4-konna wiertarka jest potężna i pozwala przewiercić się przez niemal wszystko, co możemy spotkać w codziennym życiu. Rekomendujemy jednak jej odpalanie wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a najlepiej do pracy nad samochodem elektrycznym.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.