piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyNajgroźniejszy rywal Kajetanowicza nie ma pieniędzy na starty?

Najgroźniejszy rywal Kajetanowicza nie ma pieniędzy na starty?

W sieci pojawiły się informacje, że lider klasyfikacji WRC3 nie ma już pieniędzy na starty w ostatnich dwóch rundach sezonu. Zorganizowano więc zbiórkę funduszy.

Takiego scenariusza chyba nikt się nie spodziewał. Według informacji, które można znaleźć w sieci, lider tabeli WRC3 zmaga się z problemami finansowymi. Rosselowi ponoć brakuje pieniędzy na kolejne dwa starty w sezonie, przez co faworyt w kategorii WRC3 i tym samym najgroźniejszy rywal Kajetana Kajetanowicza do tytułu, może stracić swoją życiową szansę na zwycięstwo. Francuski magazyn Auto Hebdo organizuje więc zbiórkę i prosi o wspólną pomoc. Celem jest zgromadzenie 30 000 euro.

Nie wiemy jeszcze, czy o zbiórce i akcji wie… sam zainteresowany. Podobne informacje traktujemy więc z dużym dystansem i nie chcemy na razie oficjalnie mówić o problemach Francuza. Poniżej zostawiamy Wam linki do poszczególnych artykułów. Dziś o poranku skontaktowaliśmy się z Yohanem, czekamy na jego odpowiedź i stosowne potwierdzenie.

fot. Yohan Rossel – oficjalny profil Facebook

Rodacy zorganizowali zbiórkę

Francuski magazyn stworzył platformę crowdfundingową AutoHebdo Rookie Academy. Akcja jest nawiązaniem do podobnej inicjatywy z 1978 roku, kiedy to media oraz kibice pomogli Patrickowi Gaillardowi w dostaniu się do Formuły 1. Auto Hebdo miało oficjalnie skontaktować się z zawodnikiem i zaproponować pomoc w zdobyciu środków. Jak na razie akcję wsparło już kilkudziesięciu kibiców, udało się zebrać ponad 3600 euro – 12% z celu.

Na pomoc liczy też społeczność wioski Saint-Jean-du-Gard, w której wychował się i wciąż mieszka aktualny lider WRC3. Sytuacja finansowa Rossela ma być na tyle dramatyczna, że Yohan udziela regularnych lekcji kartingu i sportowej jazdy, aby uzbierać brakującą kwotę. Istnieje więc kilka propozycji pomocy. Po wpłacie 15 euro kibice otrzymują ekskluzywne filmy z treningów i przygotowań. Za 30 euro oprócz wspomnianych filmów, darczyńcy dostają dostęp do subskrypcji magazynu Auto Hebdo na kwartał, za 1 euro miesięcznie. Wydatek 200 euro daje możliwość wygrania kombinezonu lub kasku z autografem. Ci, którzy wspomogą akcję kwotą 4000 euro otrzymają szansę wspólnej, rajdowej jazdy z Yohanem, zostaną również zaproszeni na ekskluzywną wizytę we francuskiej redakcji.

Choć z racji naszych narodowych barw trzymamy kciuki za Kajetana Kajetanowicza i jego końcowy triumf w WRC, równie mocno chcemy, aby Rossel zgromadził brakującą kwotę i wystartował we wszystkich rundach sezonu. Niech kwestia tytułu rozegra się na oesach!

Więcej szczegółów oraz aktualny postęp akcji znajdziecie na oficjalnej stronie zbiórki. Na stronie pojawiła się też aktualizacja, która okazała się kolejnym dziennikarskim wpisem.

fot. wrc.com

Mistrzostwo jest już naprawdę blisko…

Jak na razie Yohan Rossel jest liderem tabeli WRC3. Francuz we wszystkich ukończonych imprezach plasował się na podium. Jego łupem padły rundy w Monte Carlo, Sardynii oraz Belgii. W Chorwacji był trzeci, w Portugalii wywalczył drugie miejsce. Do listy zwycięstw może dopisać też Grecję, ale ze względu na nieprawidłowości techniczne został ostatecznie zdyskwalifikowany. Yohan odwołał się od decyzji sędziów, nie znamy ostatecznego wyroku. Rossel ma obecnie jedynie 15 punktów przewagi nad drugim Kajetanem Kajetanowiczem.

Zachęcamy Was również do sprawdzenia naszego artykułu o obecnej sytuacji w tabeli WRC. Zadajemy sobie pytanie, czy można jeszcze powstrzymać Sebastiena Ogiera i czy jest ktoś, kto może rzucić Francuzowi rękawice w walce o mistrzowski tytuł. Pytamy również o szanse Kajetana Kajetanowicza na triumf w klasie WRC3. I choć tekst powstał chwilę przed Rajdem Grecji, nadal pozostaje aktualny. Zwłaszcza w świetle ostatniej dyskwalifikacji Rossela oraz sensacyjnych wiadomości o jego budżetowych problemach, na które ostatnio trafiliśmy.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Honda planuje powrót do F1! Do jakiego zespołu dołączy?

Honda wróci do F1?
Honda może dołączyć do Porsche i Audi, które lada moment potwierdzą swój akces do F1 od 2026...

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pierwszy raz za granicą

Siódma i ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring, 40...

Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina...

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

NAJPOCZYTNIEJSZE