Oficjalnie: Rajd Polski powraca do kalendarza WRC

577
Rajd Polski
fot. Maciej Niechwiadowicz

Właśnie spełniają się marzenia tysięcy polskich kibiców! Już oficjalnie, po blisko siedmiu latach nieobecności Rajd Polski powraca na łono Rajdowych Mistrzostw Świata. Jak poinformowano dziś na specjalnej konferencji prasowej PKN Orlen, 80. edycja Rajdu Polski znajdzie się w przyszłorocznym kalendarzu cyklu WRC. Bez większego zaskoczenia, 27-30 czerwca 2024 spotkamy się w Mikołajkach!

„Macie państwo marzenia? Dzisiaj chcemy poinformować, że spełniają się marzenia tysięcy polskich kibiców, młodych adeptów sportów motorowych, czy rzeszy sympatyków polskich rajdów” – takimi słowami rozpoczęła się poranna konferencja prasowa Orlenu poświęcona przyszłości sportów motorowych w Polsce. Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, zarząd płockiego koncernu potwierdził, iż 80. Orlen Rajd Polski powróci do kalendarza Mistrzostw Świata po blisko siedmioletniej przerwie. Organizatorzy konferencji nie trzymali widzów w niepewności – po kilkunastosekundowym, filmowym wprowadzeniu ujrzeliśmy logo WRC!

więcej informacji wkrótce…

Oficjalną informację prasową znajdziecie wkrótce na stronie internetowej PKN Orlen. Po najgorętsze wiadomości z rodzimych i światowych oesów zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!