Old School Rally – powrót do czasów dzieciństwa, PS1 i… Colina McRae 2.0

Tęsknicie za „starymi, dobrymi czasami”? Beztroską młodością, kiedy zaraz po szkole przepadaliście przed konsolą, pobijając kolejne rekordy na pikselowych oesach Colin McRae Rally 2.0? Remedium na nostalgię będzie Old School Rally, gra studia Frozen Lake Games, która przeniesie nas… w lata dziewięćdziesiąte!

Zgodnie z komunikatem twórców, Old School Rally zadebiutuje jeszcze w 2024 roku, ale dokładna data premiery nie jest znana. Warto dodać, iż przez kilka pierwszych miesięcy produkcja studia Frozen Lake Games pozostanie w fazie „wczesnego dostępu”. Pierwsze opinie graczy pomogą deweloperom usunąć ewentualne błędy i poprawić optymalizację.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Przede wszystkim, Old School Rally stawia na klasykę – grafikę w stylu „retro” rodem z pierwszych konsol Playstation i okresu lat dziewięćdziesiatych. Gra ma oferować prosty system rozgrywki oraz przystępną fizykę. Wygląda jednak na to, iż nie będzie to prosta arcade’ówka – gra ma kłaść nacisk na „umiejętności prowadzenia i manewrowania przy dużej prędkości”. Co dość oczywiste, Old School Rally nie aspiruje do miana poważnego symulatora. „Pocenie” zostawmy na kolejne sesje w „ryśku” – tu liczy się czysta radość!

fot. Frozen Lake Games

Moda na „retro”

Potwierdzono, iż gracze będą mogli zmierzyć się z oesami z całego świata, rywalizując na różnych nawierzchniach (na koncepcyjnych grafikach widzimy zarówno asfalt, szuter jak i śnieg). Do naszej dyspozycji otrzymamy całą gamę pojazdów, każdy ma charakteryzować się unikalnymi funkcjami. Widzieliśmy już kultową Imprezę 555, Lancię Deltę Integrale HF, Lancię Fulvię, Audi Quattro S1 oraz… klasycznego Mini Coopera. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i… czekać na oficjalną datę premiery. Mocno trzymamy kciuki za ten projekt!

Wszystkie informacje o produkcji studia Frozen Lake Games znajdziecie na karcie Steam. Po więcej informacji z elektronicznych torów i oesów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!