Perfekcyjny weekend Macieja Gładysza!

Maciej Gładysz został zwycięzcą czwartej rundy Rok Cup Poland w Słomczynie. Kierowca Parolin Poland by WTR wygrał wszystkie wyścigi i zdobył pole position, umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Młody tarnowianin bardzo udanie wrócił po kontuzji odniesionej w trzeciej odsłonie pucharu Polski. Najpierw zwyciężył w Kartingowych Mistrzostwach Polski, a później tryumfował w kolejnej rundzie Rok Cup Poland. Oba weekendy wyścigowe rozegrano na torze w Słomczynie.

Maciej Gładysz rozpoczął rywalizację od doskonałej czasówki w treningu oficjalnym, która dała kierowcy Parolina pole position do wyścigów kwalifikacyjnych. W eliminacjach również nie dał szans rywalom, kończąc oba wyścigi i pierwszy dzień zmagań na pozycji lidera.

Prefinał i finał okazał się formalnością, bo zwycięstwo Macieja Gładysza również podczas drugiego dnia zawodów nie ulegało żadnym wątpliwościom. Maciej okazał się najszybszy w wyścigu przedfinałowym i finałowym, pozostawiając całą stawkę z tyłu. Dzięki zwycięstwu, drugiemu w tym sezonie, umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

„Był to drugi doskonały weekend wyścigowy z rzędu. Wygrałem czasówkę i wszystkie wyścigi. W sobotę ścigaliśmy się na suchej i mokrej nawierzchni, natomiast niedziela była słoneczna.” – powiedział po weekendzie wyścigowym Maciej Gładysz. „Konkurencja jest bardzo mocna i wygrane nie przyszły lekko. W najbliższy weekend będę się ścigał we włoskiej Adrii w serii Rok Cup Italia w ramach przygotowań do włoskiego finału Roka, który odbędzie się na początku września. Chciałbym podziękować mojemu teamowi Parolin Poland by WTR za perfekcyjnie przygotowany sprzęt i zaangażowanie. Dziękuje mojej Rodzinie i sponsorom za wsparcie i mocne trzymanie kciuków podczas zawodów.” 

Do rozegrania w Rok Cup Poland pozostały jeszcze dwie rundy. Najbliższa rozpocznie się 27 lipca w Bydgoszczy. Kolejna na przełomie sierpnia i września w Poznaniu.

inf.pras.