Podium Davida Aulejtnera w Campillos

Rotax Winter Cup

David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w Rotax Winter Cup w hiszpańskim Campillos. Inauguracyjna impreza europejskiej serii Rotax zgromadziła na starcie 192 zawodników.

Europejski sezon serii Rotax rozpoczął się w miniony weekend w hiszpańskim Campillos, gdzie tradycyjnie rozegrano inauguracyjną imprezę pod nazwą Rotax Winter Cup. Niemal 200 zawodników z całej Europy walczyło o nagrody i bilety na International Trophy.

David Aulejtner rywalizował w swojej flagowej kategorii. Wśród kierowców DD2 był jednym z czołowych zawodników, a finał ukończył na trzeciej pozycji. Mieszkający na stałe w Walii kierowca rozpoczął od czwartej czasówki w treningu oficjalnym, by po heatach kwalifikacyjnych wskoczyć o jedną pozycję wyżej. W wyścigu prefinałowym David Aulejtner minął metę jako drugi kierowca, a w finale utrzymał swoją pozycję finiszując jako trzeci na mecie.

Rotax Winter Cup

Rywalizację w DD2 wygrał Łotysz Patriks Locmelis. W pozostałych kategoriach triumfowali kierowcy z Wielkiej Brytanii i Holandii. W Mini Max wygrał Albert Friend, w Junior Max Jacob Ashcroft, w Senior Max Jayden Thien.

Pierwsza runda Rotax Max Challenge Euro Trophy zaplanowano na połowę kwietnia w belgijskim Genk. Promotorem tegorocznych rozgrywek europejskich Rotax jest WSK Promotion.

Fot. Rotax Euro Trophy