niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościPolacy wystartowali w Cremonie na WSK Open Series

Polacy wystartowali w Cremonie na WSK Open Series

We włoskiej Cremonie odbyła się kolejna runda serii WSK Open Series, w której wystartowali polscy kartingowcy. W akcji obserwowaliśmy ośmioro Polaków.

Kolejna runda WSK Open Series za nami. W Cremonie obserwowaliśmy kierowców pięciu kategorii, którzy walczyli o punkty w całym cyklu. Ośmioro polskich zawodników zaprezentowało się w czterech kategoriach. Wśród zawodników KZ2 wystartowali Filip Wójcik i Jakub Wójcik, niestety bez powodzenia. W kategorii X30 Senior pojechała Kinga Wójcik, a wśród zawodników Mini, w obu grupach wystartowało pięciu młodziutkich Polaków. Czterech z nich, Kacpra Rajpolda, Bruno Gryca, Remigiusza Samczyka i Adama Bryłę widzieliśmy w Mini 60, Leo Górskiego w Mini U-10.

Impreza w Cremonie była debiutem Kacpra Rajpolda w fabrycznym zespole CRG. Młody zawodnik z Polski wcześniej ścigał się w ekipach KidiX oraz fabrycznym Lenzokart. Teraz dołączył do jednej z najsłynniejszych ekip, w której już się ścigają Klara Kowalczyk i Adam Bryła.

W KZ2 zwyciężył Francuz Andy Ratel, ale liderem klasyfikacji generalnej po dwóch odsłonach serii jest Holender Stan Pex. Polacy plasują się na 14. Jakub Wójcik i 15. pozycji Filip Wójcik w generalce. W Cremonie w skromnej stawce 11 zawodników zajęli 10. i 11. miejsce.

W kategorii X30 Senior, w której wystartowała Kinga Wójcik, która w finale uplasowała się na 7. pozycji (21 zawodników) również zwyciężył Andy Ratel z Francji, który także jest liderem generalki w tej klasie. Kinga Wójcik zajmuje po dwóch rundach 13. miejsce.
Zwycięzcą juniorskiej kategorii w Cremonie został Filippo Pancotti z Włoch, a liderem jest Holender Rocco Coronel. Polacy nie startują w tej klasie.

Kategoria Mini 60 (Gr.3 – międzynarodowa) zdominowana jest również przez holenderskiego kierowcę Deana Hoogendoorna, który prowadzi w klasyfikacji generalnej, ale w Cremonie tryumfował Rumun Bogdan Cosma Cristofor. Bruno Gryc uplasował się na 19. miejscu (+P5), Kacper Rajpold był 25. w finale (+P7), natomiast Adam Bryła i Remigiusz Samczyk nie zdołali zakwalifikować się do wyścigu głównego kończąc kwalifikacje na 38. i 41. miejscu wobec 36 kwalifikujących.

W najmłodszej grupie Mini 60 U-10 mamy polskiego faworyta. To Leonardo Górski, który już dwukrotnie w tym roku stawał na podium WSK. W miniony weekend Leo niestety nie ukończył finału, odpadając z rywalizacji po zaledwie trzech okrązeniach. W klasyfikacji generalnej Leo okupuje czwartą pozycję. Jadący w słynnej ekipie braci Lorandich – Babyrace – ma szansę na podium w całym cyklu. Prowadzi Antoine Venant z Belgii, który w Cremonie był dopiero 26. Wygrał Włoch Michele Orlando.

Kolejna runda cyklu WSK Open Series zaplanowana jest na torze 7Laghi w Castelletto w połowie kwietnia. Finał pod koniec czerwca w Sarno.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here