Polak zakwalifikował się do światowego finału TCR

171
Fot. Křenek Motorsport

Bartosz Groszek jako jedyny polski kierowca będzie miał możliwość wzięcia udziału w światowym finale TCR World Ranking.

Po upadku Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR, właściciel kategorii TCR utworzył nowy cykl TCR World Tour, składający się z rund serii TCR na poziomie regionalnym. Jednocześnie utworzono ranking kierowców startujących we wszystkich licencjonowanych seriach, który ma wskazać najlepszych kierowców samochodów turystycznych na świecie.

15 najlepszych kierowców TCR World Tour oraz 45 najlepszych kierowców światowego rankingu na koniec sezonu zmierzy się podczas trzydniowych zawodów – światowego finału TCR, by powalczyć o tytuł mistrza kierowców.

W momencie zamknięcia listy rankingowej 1 października, ubiegłoroczny mistrz TCR Eastern Europe Bartosz Groszek znajdował się na 34. miejscu, co daje mu prawo startu w finale, którego data i lokalizacja nie są jeszcze znane – wiadomo jedynie, że odbędzie się w przyszłym roku kalendarzowym.

Zobacz też: Bartosz Groszek debiutuje w Lamborghini Super Trofeo

Trzydniowe rozgrywki będą składać się z fazy play-off, w której 45 kierowców z rankingu będzie walczyć o 15 miejsc w finałowym wyścigu, obok zakwalifikowanych automatycznie zawodników World Touru. Dodatkowe cztery miejsca przewidziane są dla tych, którzy zwyciężą w barażach.

Poza tytułem, stawką jest też pula nagród w wysokości pół miliona euro dla 15 najlepszych kierowców fazy play-off, do wykorzystania na opony w sezonie 2024.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.