Przepiękne Subaru Impreza „555” z przebiegiem… 3650 km!

286
fot. gieldaklasykow.pl

W serwisach ogłoszeniowych pojawił się prawdziwy rodzynek. Maszyna, którą nazwiemy „cukiereczkiem”. Sprawdźcie Subaru Imprezę GT przerobioną na N-grupowe „555”. Przebieg? Tylko 3650 kilometrów. Oby tak piękny wóz pozostał w naszym kraju!

Wiernie cytując opis, samochód zakupiono w 1996 roku u jednego z belgijskich dealerów marki z plejadami w emblemacie. Pierwszym właścicielem był lokalny kierowca rajdowy, Lempereur. Nie wiemy niestety, czy chodzi o Baudoina, czy Nicolasa – obaj pojawiali się głównie na rodzimych odcinkach specjalnych, nie odnosząc jednak większych sukcesów. Życzeniem klienta był specjalny lakier „555” i… oryginalne oklejenie z samochodu WRC.

Subaru
fot. gieldaklasykow.pl

Lempereur przejechał zaledwie 3600 kilometrów, po czym zdecydował się przebudować maszynę według N-grupowej specyfikacji. Konwersja trwała aż dwa lata, zakończyła się montażem klatki, rozpórki Sparco, oryginalnych foteli Sparco Prodrive Pro WRC, pełnej „elektrowni” PIAA, hamulców AP Racing i amortyzatorów Proflex oraz felg OZ Racing. Prawdziwą wisienką na torcie jest… wykonana na zamówienie, przepiękna naba „555”.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

fot. gieldaklasykow.pl

Samochód nie był użytkowany ani na publicznych drogach, ani na zamkniętych oesach. Został włączony do specjalnej kolekcji, wyjeżdżając z garażu wyłącznie na pokazy czy wydarzenia promocyjne. W ostatnim czasie maszyna została sprawdzona, wymieniono podstawowe podzespoły. Niestety nie znamy oficjalnej ceny. Jesteśmy jednak pewni, iż maszyna bardzo szybko znajdzie nowego właściciela. A sami… ślinimy się na jej widok!

Ogłoszenie Subaru Imprezy „555” GT Show Car znajdziecie na stronie gieldaklasykow.pl.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.