Radek Ćwięczek: Podwójne podium w Siennej

Na blisko trzykilometrowej trasie w Stroniu Śląskim rozegrana została w mijający weekend III i IV runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na malowniczych terenach u podnóża Czarnej Góry wśród 46 zgłoszonych załóg, znalazł się Radek Ćwięczek w Renault Clio Sport w klasie N-2000, która po raz kolejny okazała się najliczniejszą w stawce. Wśród 7 zawodników, Radek ukończył zawody dwukrotnie na trzecim stopniu podium i umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji rocznej w swojej klasie.

 IMG_2357

Radek Ćwięczek: Jestem zadowolony z przebiegu całego weekendu w Siennej. Słoneczna pogoda bardzo ułatwiła mechanikom i zawodnikom pracę w serwisach, a kibicom oglądanie naszych zmagań. Jeśli chodzi o sam wyścig to muszę przyznać, że zrobiłem krok do przodu. Pewne sekcje i zakręty jechałem szybciej niż dotychczas. Dwa trzecie miejsca to wynik którego nie mogę się wstydzić, zwłaszcza że moja klasa jest najliczniejszą w całym GSMP. Poziom wszystkich moich konkurentów jest wysoki, co gwarantuje walkę o ułamki sekund. Brak szpery i krótkiego przełożenia dał się odczuć szczególnie w górnej części trasy i myślę, że właśnie tam najwięcej traciłem. Coraz lepiej poznaję wyścigowego Avon’a, choć wiem, że są jeszcze miejsca, gdzie ta opona może mi bardziej pomóc w osiągnięciu lepszych czasów. Bardzo dziękuję firmom CATKOP oraz Finish-A – bez was nie było by tego wyniku! Po Siennej jestem pozytywnie nastawiony na dalszą część sezonu i już szykuję się do walki na kolejne rundy!

IMG_8292

Teraz krótka przerwa i największa impreza w wyścigach górskich w Polsce, czyli Mistrzostwa Europy w Limanowej, do której już dziś Wszystkich serdecznie zapraszam. Do zobaczenia!

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2015 są CATKOP, Finish-A oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto-Moto Biznes.

 IMG_2774

Informacja prasowa: Robert Duszyk