Rajd Dakar – „Władca Pierścieni” w piaszczystym Mordorze

Sainz
fot. sklep.rallyandrace.pl

Mordercza rywalizacja na skraju ludzkiej wytrzymałości. Wydmy ciągnące się po horyzont, piach w zębach, pył zabijający smak pokarmu. I Słońce, przed którym nie da się skryć. Wracamy na trasę 45. edycji Rajdu Dakar, przypominając triumf rajdowego weterana, tytułowego „Władcy Pierścieni”. Poznajcie temat z okładki najnowszego, 43. wydania magazynu Rally and Race! Gotowi na lot do… Al-Ula?

Tolkienowska trylogia opisująca przygody hobbita, Frodo Bagginsa, szczegółowo omawiała jego morderczą podróż do Góry Przeznaczenia. Żeby zniszczyć pierścień Saurona, niziołek musiał zmierzyć się z dzikimi ostępami, bagnami, górami, czy suchą jak pieprz, złowrogą siedzibą „Czarnego Pana”. Ta epicka przygoda była wręcz najeżona niebezpieczeństwami, których Frodo o mało nie przypłacił życiem… Tegoroczna edycja Rajdu Dakar, i wyzwanie które przygotowali organizatorzy, przypominały wyprawę Bagginsa. Piaszczysta gonitwa w Arabii Saudyjskiej miała jednak nieco inny, choć równie pozytywny finał. Tutejszy „Władca Pierścieni” witany był bowiem z wielką radością oraz zasłużonymi, sportowymi honorami!

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

45. edycja Rajdu Dakar trafiła na… okładkę 43. wydania magazynu Rally and Race! Jest to swoisty hołd dla Carlosa Sainza, tytułowego „Władcy Pierścieni”, który poprowadził zespół Audi do pierwszego, „hybrydowego” triumfu w najsłynniejszym maratonie. Na pierwszych stronach najnowszego numeru znajdziecie więc obszerną retrospekcję, w której wspólnie rozłożymy na czynniki pierwsze ostateczne wyniki każdej z grup. Raz jeszcze przeżyjemy pojedynek rajdowych weteranów w kategorii Ultimate, podsumujemy wyniki tabeli SSV i Quad, podążymy śladem motocykli i potężnych ciężarówek. Oczywiście nie zapominamy o biało-czerwonych, opisując zarówno te pozytywne, jak i negatywne wspomnienia z Al-Ula. Jeżeli nie przeszkadza Ci piach w zębach i pył na skroniach, wyrusz w drogę razem z nami!

Dakar na okładce w 43. numeru Rally and Race!

Magazyn Rally and Race to… jedyne, klasyczne czasopismo o motorsporcie wydawane w Polsce. Dokładamy więc wszelkich starań, aby w Wasze ręce trafiła przyjemna w lekturze, profesjonalnie wydana gazeta, przesiąknięta emocjami z rodzimych i zagranicznych aren. Na przeszło 150 stronach znajdziecie relacje, felietony i reportaże ze świata rajdów, driftu, wyścigów, cross country, rallycrossu, kartingu, czy simracingu. Nie zapominamy również o imprezach amatorskich, na których wykuwane są młode talenty. Wszystko to zamykamy w spójną formę – wydaną na grubym, przyjemnie pachnącym papierze. Bez grama kokieterii, w 43. wydanie włożyliśmy mnóstwo serca i emocji, dopieszczając każdy możliwy szczegół. Rally and Race to magazyn od pasjonatów, dla pasjonatów. Dla ludzi z adrenaliną we krwi!

Pamiętajcie, iż kupując magazyn w naszym oficjalnym sklepie nie zapłacicie za przesyłkę. 43. wydanie odnajdziecie również w sieci Empik – tutaj możecie znaleźć najbliższy salon.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!