Rajd Irlandii blisko powrotu do kalendarza WRC?

97
Irlandii
fot. Grzegorz Rosłon

Czy sympatycy jazdy na opis powinni już sprawdzać ceny biletów lotniczych do Irlandii? Wygląda na to, iż jest coś na rzeczy, a Rajd Irlandii może wkrótce powrócić do kalendarza Mistrzostw Świata. Czas na wyspiarskie wojaże i śpiew „You’ll never beat the Irish”?

Wygląda na to, iż po trwającej ponad dekadę nieobecności, Rajd Irlandii powróci na łono Rajdowych Mistrzostw Świata. Zdaniem lokalnych mediów, promotorzy WRC oceniają aż trzy, potencjalne lokalizacje, które mogłyby ugościć stawkę najważniejszego, rajdowego czempionatu na świecie. W grę wchodzą dzisiaj regiony Limerick, Waterford oraz Kerry. Nieoficjalnie, pierwsze decyzje mają zapaść na początku przyszłego tygodnia. Krajowy związek sportowy stara się o podpisanie trzyletniej umowy, począwszy od sezonu 2025.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Irlandia po raz ostatni gościła rundę Rajdowych Mistrzostw Świata w 2009 roku. Z wiktorii cieszyli się wtedy Loeb i Elena. Dublet Citroena zapewnili Sordo i Marti (+1:27:9), zaś na najniższym stopniu podium stanęli Mikko Hirvonen oraz Jarmo Lehtinen (+2:07:8). Rajd składał się z 19 odcinków specjalnych (2 odwołano ze względu na zbyt intensywne opady deszczu). Na mecie imprezy zameldowało się jedynie 29 z przeszło 70 zgłoszonych załóg.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.