Chris Ingram dołączy do stawki Rajdu Monte-Carlo?

80
Ingram
fot. Chris Ingram - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, iż po „rozgrzewce” w Jannerrallye, rajdowy mistrz Europy 2019 pojawi się na linii startu WRC 92. Rajdu Monte-Carlo. Chris Ingram ma wystartować w alpejskim klasyku za kierownicą najnowszej Fabii RS. Dojdzie również do zmian na prawym fotelu.

Ingram ma wystartować w Rajdzie Monte-Carlo za sterami Fabii przygotowanej przez The Racing Factory – portugalską stajnię z sukcesami na krajowym podwórku. „Umysłowym” mistrza Europy 2019 będzie Hannah McKillop, z którą Chris startował niedawno w Roger Albert Clark Rally. Hannah zasiądzie także na prawym fotelu podczas zbliżającego się już wielkimi krokami Jannerrallye – pierwszej odsłony austriackich mistrzostw. Zmiana pilota spowodowana jest rodzinnymi problemami Alexa Kihuraniego, który poinformował swoich sympatyków o konieczności natychmiastowego, czasowego wstrzymania sportowej kariery.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W minionym roku Chris Ingram wystąpił w zaledwie sześciu, oficjalnych imprezach. Poza wspomnianym już RAC Rally, Brytyjczyk zmierzył się z oesami Monte-Carlo w cyklu WRC (6. miejsce w WRC2), oraz Rajdu Barum w ERC (wycofanie). Chris nie ukończył również francuskiego Rallye National Nice Jean Behra (wypadek). Jego najlepszym występem był udział w Ardeca Ypres Rally. Duet Ingram/Kihurani wygrał klasyfikację ERT, zajmując 2. lokatę w „generalce”. Impreza padła łupem podopiecznych M-Sportu, Fourmauxa i Corii.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.