Rajd Sardynii – odcinek testowy dla Hyundaia!

fot. wrc.com

Odliczanie dobiegło końca, oficjalnie rozpoczęła się piąta runda rajdowych mistrzostw świata. Kierowcy na włoskie oesy wyjadą jutro, w dzisiejszym shakedownie najszybsi byli kierowcy Hyundaia.

Sezon rajdowych mistrzostw świata WRC nabiera tempa. Piątą rundą w kalendarzu jest malownicza Sardynia. Zawodnicy nie mają jednak czasu na podziwianie uroków natury i rozpoczęli ściganie we Włoszech. Prawdziwa rywalizacja na ciasnych, szutrowych trasach rozpocznie się jutro. Dziś kierowcy zmierzyli się z odcinkiem testowym.

Hyundai zdobywa dublet

Zawodnicy mogli aż cztery razy pokonać blisko trzykilometrowy, testowy odcinek Loiri Porto San Paolo. Najlepiej z wyzwaniem poradzili sobie zawodnicy Hyundaia. Zwycięzcą shakedownu został Thierry Neuville. Belg podczas swojego czwartego przejazdu wykręcił czas 1:50:700. Drugi był jego partner z zespołu, Ott Tanak, który z odcinkiem zmierzył się trzykrotnie. Estończyk stracił do lidera 0,9 sekundy. Trzeci był kierowca M-Sport, Teemu Suninen, który o grubość lakieru przegrał z Tanakiem. Czwarte miejsce dla Ogiera, piąte dla Sordo, szóste dla Evansa. Dokładne wyniki dzisiejszego testu i czasów na poszczególnych odcinkach można śledzić na oficjalnej stronie WRC.

wrc.com

Kajetanowicz pojechał ostrożnie

Popularny „Kajto” tylko raz zmierzył się z odcinkiem testowym. W klasyfikacji generalnej shakedownu zajął 39 miejsce z czasem 2:26:500. Dla Polaka prawdziwa rywalizacja zaczyna się jutro. Po zwycięstwie w Rajdzie Portugalii apetyt na kolejny sukces znacznie wzrósł.

„Jeszcze nie ochłonęliśmy po Rajdzie Portugalii, a już jesteśmy po odcinku testowym na Sardynii. Nie było wiele czasu na przygotowania, ale myślę, że jesteśmy gotowi na ten wymagający rajd” – skomentował na swoim profilu na Facebooku.

Możemy być pewni kilku kwestii. Czeka nas sporo Słońca, upału, tumanów kurzu i przeszło 300 kilometrów oesowych. Zwycięzcę poznamy już w niedzielę. Trzymamy kciuki, aby w klasie WRC3 na szczycie tabeli powiewała biało-czerwona flaga.