wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRajd Węgier – harmonogram i lista zgłoszeń

Rajd Węgier [ERC] – harmonogram i lista zgłoszeń

56 załóg zgłosiło się do startu w przedostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy, Rajdu Węgier.

Pierwsze trzy nazwiska otwierające listę na Rajdzie Węgier, czyli przedostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) nie budzą zaskoczeń – z numerem 1. na Skodzie Fabii pojedzie aktualny lider czempionatu, Andreas Mikkelsen. Norweg ma bardzo duże szanse na zapewnienie sobie tytułu już po tym rajdzie. Jego przewaga w klasyfikacji nad jadącym z numerem 2. Mikołajem Marczykiem wynosi 71 punktów (do zdobycia zostało maksymalnie 80). Zawodnik Orlen Teamu zdobył już jednak jeden tytuł – został tegorocznym mistrzem Michelin Talent Factory. Polak ale będzie musiał bronić pozycji wicelidera przed jadącym z numerem „3” Efrenem Llareną. Hiszpan traci do Marczyka zaledwie 3 punkty w klasyfikacji generalnej.

May be an image of 1 person, standing and car
fot. Rally Hungary – oficjalny profil Facebook

Rajd Węgier – Wielki nieobecny

W rajdzie zabraknie obrońcy tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku, a obecnie czwartego w klasyfikacji Aleksieja Łukjaniuka. Rosjanin po trudnych rajdach na portugalskich terenach ma stratę 81 punktów do Mikkelsena i nie ma już nawet teoretycznych szans na mistrza.

No photo description available.
fot. Rally Hungary – oficjalny profil Facebook

Rajd Węgier – 18 aut klasy Rally2/R5

Poza czołową trójką na liście widnieje, m.in. nazwisko Norberta Hercziga. Węgier w swoim domowym rajdzie pojedzie z „czwórką” na aucie i na pewno będzie miał chrapkę na zwycięstwo. Erik Cais umieści na aucie numer 6, a za Czechem będą kolejno jechać mistrzowie klas WRC2 oraz WRC3 z roku 2020 – Mads Ostberg i Jari Huttunen. Stawkę kategorii RC2 zamykać będą 4 auta prowadzone przez kolejnych węgierskich kierowców, którzy mogą nieco „namieszać” w czołówce.

May be an image of 1 person and outerwear
fot. Rally Hungary – oficjalny profil Facebook

Rajd Węgier – Polskie akcenty

Poza Mikołajem Marczykiem na liście widnieją dwa inne polskie nazwiska. Z numerem 25 Abarthem 124 pojedzie Dariusz Poloński wraz z Łukaszem Sitkiem. „34” na swoim Oplu Corsie Rally4 umieszczą Łukasz Lewandowski z Adrianem Sadowskim. Jako narodowy „akcent” można także wyróżnić załogę numer 41, czyli Brytyjczyków Jona Armstronga oraz Phila Halla, oficjalnie obsługiwanych przez polski oddział M-Sportu.

źródło: ewrc-results.com

Rajd Węgier – Kiedy, co i jak?

Rajd Węgier odbędzie się 22-24.10 z bazą w miejscowości Nyiregyhaza, oddalonej od Rzeszowa i Krakowa niewiele ponad 300 kilometrów. Zawodnicy będą mieli do przejechania prawie 1000 km w ciągu tych 3 dni, w tym przeszło 182 kilometry „na ostro” podzielone na 14 odcinków specjalnych. Pełną listę zgłoszeń znajdziecie tutaj, a w tym miejscu regulamin imprezy, a na jego ostatnich stronach najważniejsze dla kibica, czyli harmonogram.

Kacper Michalczuk
Człowiek całkowicie uzależniony od jazdy, zarówno wirtualnej, jak i realnej. Raczej tej szybszej, przynajmniej na tyle, żeby 3-krotnie kończyć sezon Tarmac Masters na podium w klasie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 runda MP Rallycross od OdcinekSpecjalny

Migawki z 7 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od OdcinekSpecjalny.

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

NAJPOCZYTNIEJSZE