Rajdowy szutrowy weekend w Warszawie! Szykujcie opony szutrowe

fot. Michał Kondrowski

Kierowcy amatorzy, ale i zawodowi, nie narzekają na nadmiar imprez na luźnej nawierzchni mimo, że Polska organizuje rajd WRC po szutrze. Tym bardziej w Warszawie gdzie powszechna „betonoza” i protesty mieszkańców mocno ograniczają możliwości. A w ten weekend (13-14.04) będą aż dwa wydarzenia, jedno po drugim.

Taka okazja szybko się nie powtórzy. Zapowiadają też ładną pogodę więc będzie to też gratka dla rajdowych kibiców. Poniżej prezentujemy gdzie odbędzie się szutrowy weekend.

13 kwietnia – Sobota – Szutrowy Puchar Toru Słomczyn

W sobotę na Autodromie Słomczyn odbędzie się 4 runda cyklu na luźnej nawierzchni dla kierowców amatorów. Rywalizacja odbywa się na 5 przejazdach na trasie składającej się sekcji szutrowej toru oraz superoesu obok obiektu na którym rozgrywana była między innymi Barbórka Warszawska.

Więcej informacji o wydarzeniu

14 kwietnia – Niedziela – Serwal Rally

W niedzielę za to na Warszawskich żwirowniach odbędzie się drugie wydarzenie orgaznizowane przez Auto Koło Centrum i Witolda Pruszyńskiego. Tym razem w charakterze mini rajdu dla kierowców amatorów. Zapowiadanych jest 8 prób sportowych w 2 w nowych lokalizacjach terenu, bardzo malowniczo usytuowanego przy Wiśle i nowym moście południowym. Będzie więc szansa rozegrania szybkich, technicznych, bezpiecznych prób sportowych na luźnej nawietrzni, o utwardzonym podłożu.

Więcej informacji o wydarzeniu