wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossRallycross po raz pierwszy na Torze Poznań!

Rallycross po raz pierwszy na Torze Poznań!

To będzie premierowe wydarzenie. W dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2021 roku, w części kartingowej Toru Poznań Automobilklubu Wielkopolski, odbędzie się 3. runda Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. W ponad 40-letniej historii poznańskiego obiektu, takich zawodów jeszcze nie było.

Rallycross cieszy się w naszym kraju sporą popularnością, a świadczy o tym choćby liczba startujących zawodników. W tym sezonie rozegrano już dwie rundy Mistrzostw Polski. W maju w Słomczynie oraz w czerwcu na czeskim torze Sosnova. Były to jednocześnie rundy FIA-CEZ, czyli rywalizacji Pucharu Europy Środkowej.

Po rozegraniu dwóch rund liderem klasyfikacji SC Cup jest Bartłomiej Mirecki (A. Wielkopolski), który zgromadził 55 pkt. Za nim są Robert Kabat – 45 pkt. i Szymon Jabłoński – 38 pkt. (obaj A. Polski). W klasie RWD Cup prowadzi Jarosław Frydrych (A. Polski) – 52 pkt., przed Andrzejem Skrzekiem i Pawłem Koneckim – obaj po 39 pkt. (A. Rzemieślnik). W klasie SuperNational stawka jest wyrównana: 1. Jakub Kowalczyk (A. Rzemieślnik) – 48 pkt., 2. Roman Castoral (Czechy) – 45 pkt., 3. Łukasz Tyszkiewicz (A. Rzemieślnik) – 37 pkt. W klasie SN 1600 liderem jest Konrad Gryz (A. Rzemieślnik) – 43 pkt., a za nim plasują się: Michal Sklenar (Czechy) – 38 pkt. i Łukasz Kulesza (A. Rzemieślnik) – 33 pkt.. W klasie SN 2000 przodownikiem jest wspomniany wcześniej Czech Castoral – 56 pkt., który wyprzedza Jakuba Kowalczyka – 52 pkt. i Roberta Dąbrowskiego – 45 pkt. (obaj A. Rzemieślnik). Natomiast w klasie SN +2000 prowadzi Paweł Melon (A. Polski) – 48 pkt., który wyprzedza Łukasza Zolla (A. Rzemieślnik) – 38 pkt. W klasie SuperCars Light liderem jest Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski) – 42 pkt.

Te widowiskowe zawody z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Rywalizacja w poszczególnych klasach jest interesująca, szczególnie kiedy auta zjeżdżają z asfaltu na szutrową nawierzchnię. Emocji i sportowych wrażeń na pewno nie zabraknie. Zapraszamy! Wstęp wolny! (Parking 10 zł).

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE