Ratowanie sezonu? Jan Cerny na oesach Pražský Rallysprint

311
Cerny
fot. Pražský Rallysprint - oficjalny profil Facebook

Jeżeli prowadzony jest plebiscyt na największe lub najbardziej spektakularne „ratowanie”, ostatni wyczyn Jana Cernego jest mocnym kandydatem na zwycięstwo! Obywatel Czech cudem uniknął kraksy na „mecie stop” jednego z odcinków TipCars Pražský Rallysprint. Cernego uratowała szybka reakcja rywala.

Na odbywającej się w ten weekend imprezie TipCars Pražský Rallysprint doszło do dość… nieoczekiwanego, lecz niezwykle spektakularnego ratowania. Bohaterem poniższego filmu jest Jan Cerny – trzykrotny, rajdowy mistrz Czech w „ośce”. Tuż po zakończeniu jednego z odcinków specjalnych podczas hamowania do „mety stop” Cerny wpadł w poślizg. Manewr wywołał sporą dyskusję i pytania, czy nie był to aby celowy zabieg, mający wyhamować rozpędzoną maszynę. Czech z pewnością uderzyłby w stojący na mecie samochód, gdyby nie bardzo trzeźwa i szybka decyzja kierowcy Volkswagena Polo GTi R5, Vojtecha Stajfa. Kierowca Volkswagena odjechał dosłownie w ostatniej chwili, a Cerny zatrzymał rajdówkę.

Zobacz też: TipCars Pražský Rallysprint – action video

 

W tegorocznej edycji TipCars Pražský Rallysprint Cerny wystartował za kierownicą dość… jaskrawej, różowej Skody Fabii RS Rally2. Na prawym fotelu zasiadła miss World oraz miss Czech, Natalie Kocendova. „Landrynkowa” Fabia w barwach firmy MaiBi (czeski producent zapachów samochodowych) zameldowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Cerny i Kocendova stracili ponad pół minuty do Erika Caisa, impreza padła łupem Martina Vicka i Daniela Revai (Hyundai i20 R5). Gospodarze wypełnili… wszystkie czołowe lokaty. „Anioł Stróż” Cernyego, Vojtech Stajf, ukończył zawody na piątej pozycji (minuta straty).

 

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.