wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRecord Guinnessa dla nowego bolidu Formuły 1... z klocków Lego

Record Guinnessa dla nowego bolidu Formuły 1… z klocków Lego

Mamy nowego mistrza, który zapisał się w Księdze Rekordów Guinness’a, jako największy na świecie samochód Formuły 1… zbudowany z klocków Lego.

Wyścigówka z Lego składa się z ponad pół miliona pojedynczych klocków. Zielony bolid F1 wygrał z poprzednim rekordem dla samochodu Lego F1 ustanowionym w 2017 roku, a dokładnie repliki Ferrari SF70H, który składała się z 350 000 elementów.

Może nie jest tak szczegółowo odwzorowany, a także jest bardziej „kwadratowy” niż poprzedni rekordzista, ale klocek Lego to klocek Lego. Co nawet napisy Pirelli na oponach są „zbudowane” z kostek.

Dla kogo powstała ta duża zabawka?

Projekt budowy został zamówiony przez Saudi Automobile & Motorcycle Federation w celu promocji Grand Prix Arabii Saudyjskiej, który odbędzie się w grudniu. Będzie to pierwsza tego typu impreza w tym kraju oraz w kalendarzu F1. Jednak co ważne, obok dobrej zabawy, projekt miał też chraytatywny cel – przy okazji prowadzono zbiórkę dla krajowej sieci charytatywnej Arabii Saudyjskiej – Ehsan.

Wykonanie bolidu F1 w skali 1:1 trwało około ośmiu dni. Budowa rozpoczęła się 15 września, a ostatni klocek dołożył 23 września, przewodniczący SAMF, czyli książę Khalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal. Jak podkreślił, w tym projekcie chodziło o  odzwierciedlenie wartości postępu innowacji i odpowiedzialności społecznej, które symbolizują współczesną Arabię Saudyjską.

Nowy GP w kalendarzu Formuły 1

Grand Prix w Arabii Saudyjskiej jest zaplanowany na 3-5 grudnia. Co ciekawe, tor jest torem ulicznym i wije się wzdłuż morza Czerwonego, a sama impreza ma odbywać się w nocy. Już nie możemy się doczekać.

Małgorzata Piasecka
Maniaczka czterech kółek od dzieciństwa. Benzynę ma we krwi. Z dużym zainteresowaniem śledzi zmagania w rajdach / rallycrosie / wyścigach. Zawodniczka z licencją, zaczynająca zabawę rallycrossie, w klasie RWD Cup.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE