sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRecord Guinnessa dla nowego bolidu Formuły 1... z klocków Lego

Record Guinnessa dla nowego bolidu Formuły 1… z klocków Lego

Mamy nowego mistrza, który zapisał się w Księdze Rekordów Guinness’a, jako największy na świecie samochód Formuły 1… zbudowany z klocków Lego.

Wyścigówka z Lego składa się z ponad pół miliona pojedynczych klocków. Zielony bolid F1 wygrał z poprzednim rekordem dla samochodu Lego F1 ustanowionym w 2017 roku, a dokładnie repliki Ferrari SF70H, który składała się z 350 000 elementów.

Może nie jest tak szczegółowo odwzorowany, a także jest bardziej „kwadratowy” niż poprzedni rekordzista, ale klocek Lego to klocek Lego. Co nawet napisy Pirelli na oponach są „zbudowane” z kostek.

Dla kogo powstała ta duża zabawka?

Projekt budowy został zamówiony przez Saudi Automobile & Motorcycle Federation w celu promocji Grand Prix Arabii Saudyjskiej, który odbędzie się w grudniu. Będzie to pierwsza tego typu impreza w tym kraju oraz w kalendarzu F1. Jednak co ważne, obok dobrej zabawy, projekt miał też chraytatywny cel – przy okazji prowadzono zbiórkę dla krajowej sieci charytatywnej Arabii Saudyjskiej – Ehsan.

Wykonanie bolidu F1 w skali 1:1 trwało około ośmiu dni. Budowa rozpoczęła się 15 września, a ostatni klocek dołożył 23 września, przewodniczący SAMF, czyli książę Khalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal. Jak podkreślił, w tym projekcie chodziło o  odzwierciedlenie wartości postępu innowacji i odpowiedzialności społecznej, które symbolizują współczesną Arabię Saudyjską.

Nowy GP w kalendarzu Formuły 1

Grand Prix w Arabii Saudyjskiej jest zaplanowany na 3-5 grudnia. Co ciekawe, tor jest torem ulicznym i wije się wzdłuż morza Czerwonego, a sama impreza ma odbywać się w nocy. Już nie możemy się doczekać.

Małgorzata Piasecka
Maniaczka czterech kółek od dzieciństwa. Benzynę ma we krwi. Z dużym zainteresowaniem śledzi zmagania w rajdach / rallycrosie / wyścigach. Zawodniczka z licencją, zaczynająca zabawę rallycrossie, w klasie RWD Cup.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE