Rokkersi rozegrali piątą rundę w Bydgoszczy

Rok Cup Poland
fot. Joanna Lenart

Seria Rok Cup Poland wkroczyła w decydującą fazę rozgrywek. Za nami pięć rund pucharowego cyklu. Na torze w Bydgoszczy pojawiło się niemal 70 kierowców, by walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej swoich kategorii.

Puchar Roka wkroczył w decydującą fazę, a znakiem tego była twarda walka o czołówkę klasyfikacji generalnej na Bydgoskim kartodromie. We wszystkich kategoriach rywalizacja o zwycięstwo i czołowe pozycje trwała do ostatnich wyścigów. Było emocjonująco, widowiskowo i bardzo ciekawie.

Wśród najmłodszych zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Aleksander Pelikański (Parolin Poland), który po raz trzeci w tym sezonie kończy rundę z kompletem punktów, ale tuż za jego plecami trwała walka o kolejne pozycje. Wygrał ją Borys Piotrowski z Bambini Racing, który uplasował się tuż przed swoim teamowym kolegą Dominikiem Wójcikiem. W czasówce i zawodach błysnął Natan Lukas, który w walce o pole position zaliczył trzecią lokatę, a całe zawody zakończył na szóstym miejscu. Wicelider klasyfikacji generalnej Jan Gardzielik z ST Racing tym razem poza podium, na czwartej pozycji.

W kategorii Mini Rok, która uchodzi za najbardziej widowiskową wygrał Marek Łagan z CKT Racing, chociaż to Adrian Potępa, którego ostatnio oglądaliśmy jako zwycięzcę, zdobył pole position. Na pierwszej pozycji w klasyfikacji zawodów mieliśmy remis punktowy za sprawą świetnie ostatnio jadącego Mikołaja Gawlikowskiego z Bambini, który zaliczył podium podczas europejskiej imprezy Rok Cup w niemieckim Wackersdorfie. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Marka Łagana za sprawą lepszej czasówki. Podium uzupełnił Miłosz Smuk z Parolina.

Wśród juniorów obserwowaliśmy twardą walkę o zwycięstwo. Pole position zdobył Morgan Knudsen z AMO, ale w pierwszym wyścigu aktualny lider klasyfikacji generalnej Marcel Kasprzycki okazał się najszybszy. W drugim biegu kierowca Jastrzębskich nie ukończył jednak rywalizacji, a dodatkowo otrzymał karę 10 sekund za spowodowanie incydentu. W kolejnych wyścigach tryumfowali Marek Piórkowski (KRT Exprit), Kacper Bonder (Parolin) oraz Morgan Knudsen. Zawody wygrał Marek Piórkowski przed Morganem Knudsenem i Kacprem Bonderem.

W kategorii Senior Rok zwyciężył Oliwier Kobiela (Jastrzębski Racing), który zaliczył zwycięstwo w trzech wyścigach, ale to Franciszek Czapla (AMO) zdobył pole position i prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Bydgoszczy lider uplasował się na drugim miejscu, a podium uzupełnił Piotr Orzechowski (AMO). W klasyfikacji kierowców Expert Rok pierwszy był Antoni Bal (Parolin), a kolejne miejsca zajęli Daniel Zając (DD Motorsport) i Konrad Czarnecki (KRT Exprit).

Kolejna runda odbędzie się po raz drugi w tym sezonie w Słomczynie.

Baby Rok
1. Aleksander Pelikański
2. Borys Piotrowski
3. Dominik Wójcik
4. Jan Gardzielik
5. Maksymilian Cieślar
6. Natan Lukas

Mini Rok
1. Marek Łagan
2. Mikołaj Gawlikowski
3. Miłosz Smuk
4. Jan Michałeczko
5. Franciszek Bal
6. Adrian Potępa

Junior Rok
1. Marek Piórkowski
2. Morgan Knudsen
3. Kacper Bonder
4. Antoni Kosiba
5. Karol Niemczyk
6. Julia Angelard

Senior Rok
1. Oliwier Kobiela
2. Franciszek Czapla
3. Piotr Orzechowski
4. Colin Ważny
5. Antoni Bal
6. Aleksander Ruta

Expert Rok
1. Antoni Bal
2. Daniel Zając
3. Konrad Czarnecki
4. Alicja Olesińska