wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRokkersi w Słomczynie po raz kolejny

Rokkersi w Słomczynie po raz kolejny

Piąta runda kartingowej serii Rok Cup Poland przyciągnęła na start 74 zawodników w czterech kategoriach. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Żadnemu z faworytów nie udało się wywieźć ze Słomczyna kompletu punktów, czyli wygrać wszystkich wyścigów finałowych.

W najmłodszej kategorii Baby Rok zwyciężył Błażej Kostrzewa, który zaliczył trzy wyścigi na pierwszej pozycji, wyprzedzając w klasyfikacji indywidualnej Adama Bryłę z Bambini Racing. Młodziutki kierowca TGR Motorsport, który od początku lideruje w klasyfikacji najmłodszych praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w tegorovcznym pucharze, mimo iż do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy. Trzecią pozycję w Słomczynie zajął Mikołaj Więckowski z teamu DSR Shifter. W drugim wyścigu kategorii Baby Rok sędziowie przerwali rywalizację po czterech okrążeniach z powodu ulewnego deszczu. Zawodnikom przyznano połowę punktów za ten bieg.

W kategorii Mini Rok, w której wystartowało najwięcej, 29 Rokkersów swoje debiutanckie zwycięstwo zaliczył Miłosz Smuk z Parolin Poland by WTR. Miłosz zdobył pole position rywalizacji, wygrał jeden wyścig, a trzy kolejne zaliczył na drugiej i czwartej pozycji. Wyprzedził w klasyfikacji zawodów świetnie jadącego w ten weekend Filipa Kijanowskiego z Bambini i Wojciecha Wodę z Parolina, który jest liderem klasyfikacji generalnej.

Świetną dyspozycję w czasówce i wyścigach zaprezentował młodziutki Ukrainiec Oleksy Yaremiy, który wystąpił w Słomczynie po raz drugi w ostatnim czasie w kategorii juniorskiej. Ukraiński kierowca teamu Jastrzębski Racing ścigał się również w drugiej rundzie KMP tydzień wczesniej na tym torze. W walce o najlepszy czas zdobył pole position, co było z pewnością sporą niespodzianką. Jednak wyścigi padły łupem Franciszka Czapli z promotorskiego zespołu AMO oraz Franciszka Lassoty z Parolina, który został zwycięzcą zawodów. Trzecią pozycję na podium uzupełnił Antoni Kosiba, drugi z kierowców AMO Racing w tej kategorii.

Wśród seniorów, najsłabiej obsadzonej kategorii zwyciężył Adrian Łabuda z JR Racing. To jego kolejne zwycięstwo w Rok Cup na torze w Słomczynie. Pozostałe miejsca an podium uzupełnili Adam Piszczako z KRT Exprit i Antoni Bal z Parolin Poland.

Dodatkową atrakcją zawodów na Autodromie Słomczyn była rywalizacja gokartów Retro. To kolejne wydarzenie pod nazwą „Pogoń za lisem” w ostatnim czasie.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE