wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaAktualnościRokkersi w Słomczynie po raz kolejny

Rokkersi w Słomczynie po raz kolejny

Piąta runda kartingowej serii Rok Cup Poland przyciągnęła na start 74 zawodników w czterech kategoriach. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Żadnemu z faworytów nie udało się wywieźć ze Słomczyna kompletu punktów, czyli wygrać wszystkich wyścigów finałowych.

W najmłodszej kategorii Baby Rok zwyciężył Błażej Kostrzewa, który zaliczył trzy wyścigi na pierwszej pozycji, wyprzedzając w klasyfikacji indywidualnej Adama Bryłę z Bambini Racing. Młodziutki kierowca TGR Motorsport, który od początku lideruje w klasyfikacji najmłodszych praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w tegorovcznym pucharze, mimo iż do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy. Trzecią pozycję w Słomczynie zajął Mikołaj Więckowski z teamu DSR Shifter. W drugim wyścigu kategorii Baby Rok sędziowie przerwali rywalizację po czterech okrążeniach z powodu ulewnego deszczu. Zawodnikom przyznano połowę punktów za ten bieg.

W kategorii Mini Rok, w której wystartowało najwięcej, 29 Rokkersów swoje debiutanckie zwycięstwo zaliczył Miłosz Smuk z Parolin Poland by WTR. Miłosz zdobył pole position rywalizacji, wygrał jeden wyścig, a trzy kolejne zaliczył na drugiej i czwartej pozycji. Wyprzedził w klasyfikacji zawodów świetnie jadącego w ten weekend Filipa Kijanowskiego z Bambini i Wojciecha Wodę z Parolina, który jest liderem klasyfikacji generalnej.

Świetną dyspozycję w czasówce i wyścigach zaprezentował młodziutki Ukrainiec Oleksy Yaremiy, który wystąpił w Słomczynie po raz drugi w ostatnim czasie w kategorii juniorskiej. Ukraiński kierowca teamu Jastrzębski Racing ścigał się również w drugiej rundzie KMP tydzień wczesniej na tym torze. W walce o najlepszy czas zdobył pole position, co było z pewnością sporą niespodzianką. Jednak wyścigi padły łupem Franciszka Czapli z promotorskiego zespołu AMO oraz Franciszka Lassoty z Parolina, który został zwycięzcą zawodów. Trzecią pozycję na podium uzupełnił Antoni Kosiba, drugi z kierowców AMO Racing w tej kategorii.

Wśród seniorów, najsłabiej obsadzonej kategorii zwyciężył Adrian Łabuda z JR Racing. To jego kolejne zwycięstwo w Rok Cup na torze w Słomczynie. Pozostałe miejsca an podium uzupełnili Adam Piszczako z KRT Exprit i Antoni Bal z Parolin Poland.

Dodatkową atrakcją zawodów na Autodromie Słomczyn była rywalizacja gokartów Retro. To kolejne wydarzenie pod nazwą „Pogoń za lisem” w ostatnim czasie.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

NOWOŚCI

Zbigniew Staniszewski ponownie zdobywa trofeum FIA CEZ

Międzynarodowa federacja samochodowa, a dokładniej departament zarządzający strefą centralną w Europie zatwierdził wyniki dwóch ostatnich eliminacji mistrzostw...

Twórcy Cyberpunka oddali hołd Kenowi Blockowi

CD Projekt Red uhonorował zmarłego w tym roku Kena Blocka, umieszczając specjalny samochód w grze Cyberpunk 2077. Kierowca...

Rajd Chile BIOBIO 2023 – harmonogram

Rajd Chile
Rajdowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Ameryki Południowej! Już w ten weekend najlepsi kierowcy i piloci zmierzą...

WRC: Całe życie drudzy

WRC
Dramat Thierry'ego Neuvilla na drugim etapie Rajdu Akropolu sprawił, że jego marzenia o mistrzostwie WRC znów legły...

Mateusz Kaprzyk o włos od podium w ELMS

Jedyny Polak w wyścigach European Le Mans Series na belgijskim torze Spa-Francorchamps ponownie był jednym z najszybszych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here