piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRokkersi z pucharami za sezon 2023

Rokkersi z pucharami za sezon 2023

W miniony weekend w Starym Kisielinie odbyła się siódma odsłona pucharowej serii Rok Cup Poland. Wyłoniono zdobywców pucharu na rok 2023, a finał rozgrywek zbiegł się z powrotem serii na tor WallraV Race Center po trzyletniej przerwie.

Tegoroczne rozgrywki Rok Cup Poland to siedem weekendów wyścigowych w Toruniu, Bydgoszczy, Słomczynie i Zielonej Górze. To właśnie w tym ostatnim mieście rozegrała się finałowa runda serii, a kierowcy wyłonili spośród siebie najlepszych w sezonie 2023.

Zwycięzcami ostatniej rundy zostali Jan Gardzielik (ST-Racing) w kategorii Baby Rok, Franciszek Bal (Parolin) w Mini Roku, Maksymilian Rafalik (KRZ Motorsport) w Junior Rok oraz Kacper Turoboyski (Bambini Racing) w Senior Rok GP. Zwycięzcą klasy Expert Rok, której wyścigi połączone były z kategorią seniorską został Antoni Bal (Parolin).

Ostatni weekend wyścigowy rozstrzygnął również o zwycięstwie w całym sezonie w kilku kategoriach. W juniorskim Rok sprawa pucharu została już przesądzona wcześniej. Zwycięzcą został Marcel Kasprzycki (Jastrzębski Racing), który w Zielonej Górze wystartował w Senior Rok Gp (7. miejsce). Podobnie było wśród najmłodszych kierowców. W kategorii Baby Rok zdobywcą pucharu został Aleksander Pelikański (Parolin), którego z kolei obserwowaliśmy w ostatniej rundzie w Mini Roku (7. miejsce).

PRZECZYTAJ: Rok Cup Poland wraca na WallraV Race Center

W kategorii Mini Rok puchar zdobył Marek Łagan (CKT), który utrzymał pozycję lidera. Za to drugie miejsce stracił Tomasz Cichoracki (Bambini), który pojechał słabsze zawody, ale o cztery punkty w klasyfikacji generalnej wyprzedził go zwycięzca w Starym Kisielinie Franciszek Bal (Parolin).
Z kolei w walka o puchar wśród seniorów rozstrzygnęła się już pierwszego dnia zawodów. Wygrał Oliwier Kobiela (Jastrzębski), który w dwóch sobotnich wyścigach zapewnił sobie zwycięstwo w całym sezonie.
W klasie Expert Rok najwyżej klasyfikowany w ostatnich rundach był Antoni Bal i on również został zwycięzcą tej klasy w całych rozgrywkach.

ZOBACZ: „Wiraż” czyli karting na dużym ekranie

W zielonogórskim Starym Kisielinie wystartowała rekordowa liczba kierowców, jeśli chodzi o tegoroczne rozgrywki Rok Cup Poland. Na starcie zameldowało się 80 zawodników, którzy ścigali się w czterech kategoriach. Najliczniejszą kategorią był juniorski Rok – 25 kierowców, a po raz pierwszy od wielu lat był drugą pod względem liczebności była Senior Rok GP, w której obserwowaliśmy 21 zawodników.

Zawodnicy Rok Cup szykują się do finału światowego, który tradycyjnie odbędzie się we włoskim Lonato. Start tegorocznej edycji 11 października.

Paweł Surynowicz
Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

NOWOŚCI

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE