piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRok Cup Poland wraca na WallraV Race Center.

Rok Cup Poland wraca na WallraV Race Center.

Po raz ostatni kierowcy Rok Cup pojechali w Starym Kisielinie w 2020 roku

W najbliższy weekend w Zielonej Górze odbędzie się ostatnia runda Rok Cup Poland. Finał pucharowej serii zbiegł się z powrotem do kalendarza słynnego toru Wallrav Race Center, który przez wiele lat gościł polskich kartingowców.

Finałowa runda Rok Cup Poland odbędzie się w zielonogórskim Starym Kisielin, na który Rokkersi wrócą po kilkuletniej przerwie. Siódma runda tegorocznego sezonu jest zwieńczeniem tegorocznych rozgrywek pucharowych i ostatnim akcentem w walce o puchar Roka. Możemy spodziewać się zaciętej walki o zwycięstwo w najbardziej widowiskowej kategorii Mini Rok. W pozostałych klasach sprawa pucharu jest raczej przesądzona.

W kategorii Mini Rok obserwować będziemy walkę dwójki pretendentów Marka Łagana (298 pkt, Cebulski Karting Team) oraz Tomasza Cichorackiego (281, Bambini Racing). Różnica punktowa w klasyfikacji generalnej pomiędzy obu kierowcami wynosi 17 punktów. Obaj jadą w tym sezonie znakomicie, ale to podopieczny teamu Cebulskich zakończył ostatnią rundę w Słomczynie efektownym zwycięstwem. Z kolei kierowca Bambini Racing wygrał w ubiegłym tygodniu ostatnią rundę KMP. A zatem zawodnicy są w znakomitej formie. Na kolejnych miejscach w klasyfikacji generalnej plasują się Adrian Potępa (254, Jastrzębski), Błażej Kostrzewa (237, TGR), Franciszek Bal (236, Parolin Poland).

Wśród najmłodszych zawodników – w kategorii Baby Rok – liderem jest Aleksander Pelikański (370 pkt, Parolin Poland). Świeżo upieczony wicemistrz Polski ma dość znaczną przewagę w klasyfikacji nad drugim w stawce Borysem Piotrowskim (319, Bambini), z którym w miniony weekend przegrał walkę o mistrzostwo. Trzeci w stawce jest Jan Gardzielik (262, ST-Racing), a kolejne miejsca zajmują Dominik Wójcik (237, Bambini) i Lena Szyfter (204, DSR).

Liderem kategorii juniorskiej jest Marcel Kasprzycki (371 pkt, Jastrzębski), który w miniony weekend w Poznaniu przegrał rywalizację o mistrzostwo w kategorii Junior OK. Jednak w kategorii pucharowej Junior Rok ma przewagę, która jeszcze przed zakończeniem sezonu dała mu zwycięstwo w rywalizacji. W ostatni weekend spodziewać się należy walki o kolejne pozycje na pucharowym podium. W walkę o dwa miejsca na podium włączą się z pewnością trzej kierowcy. To Marek Piórkowski (254, KRT Exprit), Morgan Knudsen (242, AMO) oraz Antoni Kosiba (220,5; AMO).

W kategorii Senior Rok GP pierwszą pozycję zajmuje Oliwier Kobiela (376 pkt, Jastrzębski), który ma dość znaczną przewagę. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenia ostatniego weekendu w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski, nawet tak duża przewaga nie gwarantuje sukcesu. Przed finałem KMP kierowca teamu Jastrzębski Racing również prowadził w klasyfikacji, ale dyskwalifikacja za złamanie regulaminu i wykluczenie z zawodów pozbawiły go możliwości walki o mistrzowski tytuł.
Wiceliderem w stawce seniorów jest Franciszek Czapla z promotorskiego teamu AMO Racing. Do lidera traci 39 punktów. Trzeci w klasyfikacji jest z kolei Maksymilian Angelard (225, Jastrzębski), który również został wykluczony z ostatnich zawodów KMP. Angelard z pewnością stoczy walkę o podium w pucharze z czwartym Colinem Ważnym (203, D&D Motorsport Poland).
W klasyfikacji klasy Expert Rok, która jest łączona z Senior Rok GP prowadzi Antoni Bal (381, Parolin), a drugi jest Danial Zając (337, D&D Motorsport Poland)

Początek rywalizacji w ostatniej rundzie Rok Cup Poland na torze w Zielonej Górze w sobotnie popołudnie. Start czasówek o 12:45.

Paweł Surynowicz
Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE