Romain Grosjean pozywa drużynę Andretti Autosport

141
Grosjean
fot. Romain Grosjean - oficjalny profil Facebook

Romain Grosjean zaskakuje. Francuski kierowca stracił miejsce w ekipie Andretti Autosport, po czym podjął kroki prawne przeciwko byłemu pracodawcy. Zgodnie z zamieszczonym oświadczeniem, Grosjean rozpoczął postępowanie arbitrażowe w stanie Indiana.

Niestety, jak na razie nie znamy powodu tej decyzji i genezy ewentualnego konfliktu. Ani sam zainteresowany, ani przedstawiciele zespołu nie opublikowali żadnych informacji o zaistniałej sytuacji. Grosjean zdecydował się tylko na krótkie oświadczenie w social media:

„Moja współpraca z zespołem Andretti Autosport w IndyCar sprawiała mi ogromną przyjemność. Jestem dumny z sukcesów, które wspólnie osiągnęliśmy przez dwa lata. Jestem również wdzięczny za wiele nowych przyjaźni zawartych na najwyższym szczeblu amerykańskich wyścigów samochodów jednomiejscowych. Spodziewałem się kontynuacji współpracy z Andretti Autosport w najbliższych latach. Jestem zawiedziony, że nie zostało to spełnione, życzę członkom zespołu jak najlepiej. Szukam innych opcji, aby kontynuować karierę w IndyCar i wciąż dążyć do doskonałości. Rozpocząłem postępowanie arbitrażowe w stanie Indiana przeciwko Andretti Autosport, chcąc chronić swoje prawa. Reprezentują mnie John Maley oraz Mark Owens of Barnes & Thornburg, LLP”.

Francuz zaliczył w USA blisko pięćdziesiąt wyścigów w serii Indy Car. Niestety, nie udało mu się jeszcze stanąć na najwyższym stopniu podium – udało mu się aż pięć razy uplasować na drugim miejscu, raz był trzeci. Zawodnikami Andretti w sezonie 2024 będą Kirkwood, Herta oraz Ericsson. Romain nie zostanie bez pracy – Francuz podpisał kontrakt z Lamborghini, stanie się fabrycznym kierowcą włoskiej stajni podczas Mistrzostw Świata Endurance 2024.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.