czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRO | SKJSRówniatka wraca do akcji w Valvoline Rajdzie Małopolski!

Równiatka wraca do akcji w Valvoline Rajdzie Małopolski!

Artur Równiatka i Wojciech Habuda wracają do rywalizacji na odcinkach specjalnych po trzech tygodniach przerwy! Duet Równiatka Motorsport w dniach 22-23 lipca wystąpi w Valvoline Rajdzie Małopolski 2022. Przed załogą w charakterystycznym Mitsubishi Lancerze dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 56 kilometrów.

 

„Zdecydowanie wolę jeździć cały czas i unikać tak długich przerw. Podczas ostatniego rajdu czasy były według mnie na naprawdę dobrym poziomie. Przed tymi zawodami nie odbywamy żadnych testów, więc z pewnością te pierwsze odcinki specjalne będą poświęcone na wejście w rytm. To nasz drugi start w tym rajdzie. Z ubiegłego roku najbardziej utkwiła mi w głowie kiepska pogoda i śliska nawierzchnia. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej” – opowiada  Artur Równiatka.

 

Organizatorzy przygotowali na nadchodzące wydarzenie cztery próby sportowe. Pierwszy oraz trzeci oes zostaną rozegrane na trasie LURKA Maków Podhalański (4,4 km). OS2 to Stryszów o długości dokładnie 3,64 kilometra. Z kolei w sobotę kierowcy i piloci zmierzą się trzykrotnie z oesem w ramach Kryterium o Puchar Wójta gminy Stryszów (6,81 km), a także z odcinkiem Sucha Beskidzka (7,68 km). Ta ostatnia próba na sam koniec zawodów będzie pełniła rolę
TerazDopłata.pl Power Stage.

 

„Z naszej perspektywy liczy się przede wszystkim to, aby zrobić dobry opis tras, a później pokonać je w dobrym tempie podczas rajdu. Na pewno nowością będą dla nas odcinki wieczorne, ponieważ takich jeszcze nie jeździliśmy. Myślę, że to będzie dobre doświadczenie, zarówno dla nas, jak i dla kibiców– zapowiada kierowca Równiatka Motorsport.

 

Artur Równiatka nie ukrywa, że traktuje start w Valvoline Rajdzie Małopolski jako rundę treningową przed MARMA 31. Rajdem Rzeszowskim. Piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia. Zawody, które odbędą się w ten weekend, są doskonałą okazją dla załogi Równiatka Motorsport, aby wrócić do pełnej prędkości po trzech tygodniach przerwy od rajdów. Okoliczności są bardzo sprzyjające, ponieważ dla Artura Równiatki będzie to właściwie domowy rajd.
 

 

Oczywiście traktuję tę imprezę treningowo, a priorytetem jest Rajd Rzeszowski. W Świdnicy zajęliśmy drugie miejsce, ale później opuściliśmy trzy rundy szutrowe, gdzie nasi konkurenci w klasie zdobyli sporo punktów. To z pewnością utrudni nam rywalizację o najwyższe pozycje na koniec sezonu, ale będziemy robić, co w naszej mocy.

Przed nami wciąż kilka rund asfaltowych, w których będziemy brać udział oraz, miejmy nadzieję, dobrze punktować. Z drugiej strony chcielibyśmy też zająć dobre miejsce w Rajdzie Małopolski” – podsumowuje kierowca Mitsubishi Lancera Evo X.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE