wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościRusza drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

Rusza drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon markowego pucharu Toyota GR Cup dla miłośników sportowych aut Toyoty, w szczególności kultowych modeli z linii GR. Fani GR Yarisa, GR Supry czy Toyoty GR86 będą mogli spotkać się na torze i walczyć o tytuły w specjalnie przygotowanych dla nich oficjalnych cyklach wyścigowych w sporcie samochodowym i e-motorsporcie.

Toyota GR Cup to seria zawodów adresowana do kierowców sportowych samochodów Toyoty. Mogą w niej brać udział zarówno posiadacze aut z linii GR oraz Yarisa GRMN, jak i innych modeli. Puchar jest organizowany przez TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup. Wydarzenia odbywają się na profesjonalnych torach, znanych z prestiżowych wyścigów krajowych i międzynarodowych.

W drugim sezonie puchar rozrósł się do czterech powiązanych ze sobą wydarzeń ze świata sportów motorowych i e-motorsportu. Toyota Racing Cup to najbardziej wymagająca seria dla zawodowych kierowców. GR Cup jest skierowany do pasjonatów szybkiej jazdy samochodami Toyoty. Rywalizacja w serii Toyota GR Cup DIGITAL zostanie rozegrana w świecie wirtualnym, a wszyscy uczestnicy oraz kibice będą mogli się spotkać podczas motoryzacyjnych zlotów.

Toyota GR Cup – jazda na torze dla każdego

Seria Toyota GR Cup powstała w 2022 roku z myślą o polskich właścicielach sportowych samochodów z linii GR. Nowa inicjatywa TOYOTA GAZOO Racing Polska w swojej przyjaznej, przystępnej formule została bardzo dobrze przyjęta wśród entuzjastów sportowej jazdy. W pierwszym sezonie wzięły udział 42 sportowe auta Toyoty, rywalizujące na profesjonalnych torach w Polsce i na Słowacji.

Drugi sezon Toyota GR Cup jest kontynuacją współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup. Trwający od kwietnia do listopada sezon składa się tym razem z ośmiu rund na zróżnicowanych, cenionych przez kierowców torach.

Łatwo dostępna formuła otwartych imprez typu track day sprawia, że w Toyota GR Cup mogą brać udział zarówno kierowcy seryjnych egzemplarzy GR Yarisa, GR Supry, GR86 i Yarisa GRMN, jak i ich zmodyfikowanych wersji.

Seria jest otwarta na wszystkie modele Toyoty, także te spoza linii GR. W ubiegłym roku wzięło w niej udział wiele klasycznych, kultowych konstrukcji Toyoty, takich jak MR2, Celica, Corolla czy GT86, a nawet Toyota Aygo. Organizator utworzył dla nich specjalną klasę.

Kalendarz Toyota GR Cup Track Day 2023:

1. runda – 1 kwietnia – Tor Poznań, wspólnie z Drive Cup
2. runda – 3 maja – Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
3. runda – 4 czerwca – Silesia Ring, wspólnie z Race Cup
4. runda – 22 lipca – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
5. runda – 19 sierpnia – Autodrom Jastrząb, wspólnie z Race Cup
6. runda – 9 września – Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
7. runda – 28 października – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
8. runda – 5 listopada – Silesia Ring, wspólnie z Drive Cup

Oficjalny cykl w ramach e-sportu

Po raz pierwszy w Polsce fani e-sportu i samochodów spod znaku TOYOTA GAZOO Racing będą mogli spotkać się na wirtualnym torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich oficjalnym cyklu – Toyota GR Cup DIGITAL. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana we współpracy z popularną e-sportową ligą Gran Turismo Team Cup (GTTC).

W serii może wziąć udział każda osoba posiadająca dostęp do platformy PlayStation oraz gry Gran Turismo, co sprawia, że każdy fan sportowych aut marki Toyota będzie miał okazję do walki na torze. Na sezon 2023 zaplanowano 8 rund na wyjątkowych torach wyścigowych.

W Toyota GR Cup DIGITAL będzie można ścigać się rozmaitymi sportowymi autami Toyoty, zaczynając od samochodów wyczynowych, takich jak LMP1 Toyota TS050 Hybrid, GT3 Supra GT500, GT4 GR Supra, przez współczesne modele o sportowym rodowodzie z linii GR i GRMN, aż po popularne modele Toyoty, w tym hybrydowego Priusa czy potężną terenową Tundrę.

W serii nie zabraknie także aut z długiej, bogatej historii sportowych samochodów Toyoty, jak legendarny „Hachiroku”, czyli Corolla AE86, czy ikony motoryzacji Toyota Sports 800 i Toyota 2000GT. Dodatkową atrakcją będzie możliwość rywalizacji autami koncepcyjnymi Toyoty.

Kalendarz Toyota GR Cup DIGITAL 2023

1. runda – 20-21 kwietnia – Road Atlanta
2. runda – 18-19 maja – Nürburgring 24H
3. runda – 15-16 czerwca – Circuit de la Sarthe
4. runda – 24-25 sierpnia – Alsace – Village
5. runda – 21-22 września – Dragon Trail
6. runda – 19-20 października – Mount Panorama
7. runda – 16-17 listopada – Grand Valley
8. runda – 14-15 grudnia – Spa-Francorchamps

GR Zlot – święto sportowych aut Toyoty

Podczas wybranych rund Toyota GR Cup entuzjaści sportowych lub usportowionych samochodów Toyoty będą mogli wziąć udział w zorganizowanym specjalnie dla nich pikniku motoryzacyjnym GR Zlot. Będzie to doskonała okazja dla posiadaczy sportowych Toyot do spotkania i wymiany doświadczeń, zaś dla kibiców do podziwiania niezwykle bogatego motoryzacyjnego dziedzictwa producenta.

Każdy uczestnik zlotu będzie mógł aktywnie spędzić czas w towarzystwie aut marki Toyota oraz podziwiać jazdę swoich ulubionych modeli na torze wyścigowym.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here