Ruszył nowy sezon kartingowy na Świecie. Nasi zawodnicy w Finałach I rundy WSK Super Master Series 2019

324
W dniach 1-3.02.2019 roku odbyła się inauguracyjna runda nowego sezonu 2019 we Włoszech. Na torze Adria International Raceway rozegrano I rundę WSK Super Master Series 2019.  Na starcie zawodów stanęli również nasi młodzi kierowcy kartingowy – zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kajetan Gawron i Maciej Gładysz, którzy wystartowali w klasie Mini 60 oraz Marcel Kuc, który wystartował w klasie OKJ i Kacper Szczurek, który wystartował w klasie OK.

Tegoroczny cykl WSK Super Master Series to cztery weekendy wyścigowe rozgrywane na czterech różnych torach. Jedna z najbardziej prestiżowych lig kartingowych na świecie skupia u siebie najlepszych kierowców z całego świata. Nie inaczej był podczas inauguracyjnej rundy, która odbyła się w Adrii.

Podczas całej rywalizacji łatwo nie było, stawka zawodników bardzo wyrównana, co pokazuje przebieg rywalizacji. Zawodnicy tarnowskiego klubu ostro walczyli o swoje pozycje i pokazali, że w tym sezonie również będą zaliczali się do ścisłej światowej czołówki swoich kategorii.

W kwalifikacjach Kajetan zajął 26 miejsce, Maciej zajął 36 miejsce, Marcel zajął 8 miejsce, a Kacper zajął 7 miejsce. Po biegach kwalifikacyjnych Kajetan był na 44 miejscu, Maciej był na 34 miejscu, Marcel był na 18 miejscu, a Kacper był na 8 miejscu. Z kolei w prefinałach przyjechali: Kajetan na 20 miejscu, Maciej na 27 miejscu, Marcel na 8 miejscu, a Kacper na 8 miejsce. W wyścigach finałowych zobaczyliśmy wszystkich czterech naszych reprezentantów, którzy zaprezentowali się ponownie z dobrej strony. I tak w Finale B Kajetan Gawron zajął 9 miejsce, a Maciej Gładysz przyjechał na 3 miejscu ale +5 s kary za zderzak i ostatecznie zajął 10 miejsce w kategorii MINI 60. Natomiast w Finałach A Marcel Kuc zajął 4 miejsce w kategorii OKJ, a Kacper Szczurek zajął 17 miejsce w kategorii OK.

Nowy sezon rozgrywek zapowiada się niezwykle emocjonujący i z pewnością będzie obfitował w liczne niespodzianki. Będzie to kolejny bardzo wyrównany poziom rywalizacji na torach całej Europy i Świata.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 15-17 lutego 24 Winter Cup i 22-24 lutego WSK Super Master na torze w Lonato.

Kibicujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

foto: FB M.Kuc, M.Gładysz
inf.pras.