sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSport idzie w parze z biznesem – Maciek Dreszer opowiada o tym...

Sport idzie w parze z biznesem – Maciek Dreszer opowiada o tym jak łączyć międzynarodowy sport z polskim biznesem

W Tarnowie dobiegło końca XV Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Patronem wydarzenia był Marszałek Marek Sowa, gościem specjalnym Maciej Dreszer, który opowiadał o połączeniu międzynarodowego sportu motorowego z polskim biznesem.

Foto XV Forum Dreszer (1)       Foto XV Forum Dreszer (8)

– Każdy sportowiec jeśli chce spróbować swoich sił na szerszej arenie międzynarodowej, dołączyć bez kompleksów do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z innych krajów, musi zrozumieć jak działa biznes, jak pozyskiwać i utrzymywać sponsorów, jak realizować ich cele wizerunkowe, aby oni mogli odnieść również sukces – mówił Maciek Dreszer. – Wspieranie polskich zawodników w zawodach za granicą to kapitalna okazja do prezentacji swojej firmy i pokazania się na arenie międzynarodowej wśród dużych, renomowanych firm takich jak BMW, Pirelli, Siemens, czy Vodafone – przekonywał młody kierowca z Tarnowa.

Foto XV Forum Dreszer (2)

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum było „500 miliardów – z myślą o gospodarce”, czyli kwota jaką Polska otrzyma ze środków unijnych w latach 2014-2020. Adam Szejnfeld Poseł Parlamentu Europejskiego, Członek Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego i Rynku Wewnętrznego przekonywał przedsiębiorców, że mają możliwość skutecznie rywalizować na rynku globalnym, że polska myśl techniczna i przedsiębiorczość mogą przynieść im sukces również za granicą.

Foto XV Forum Dreszer (3)

Odzwierciedleniem takiego sukcesu był gość specjalny Forum Maciek Dreszer, 19 letni kierowca wyścigowy z Tarnowa, który pokazywał na swoim przykładzie jak połączenie pasji motoryzacyjnej ze zrozumieniem celów biznesowych sponsorów przynosi efekty na arenie międzynarodowej. Jak przekonywał Maciek, na swój sukces składa się początkowo wsparcie rodziców, a potem ciężka praca nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w reprezentowaniu sponsorów, zabieganiu o ich widoczność i interesy.

Foto XV Forum Dreszer (4)

Tegoroczny tytuł Inwestora Roku w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym trafił do Roberta Tomasiewicza, prezesa firmy elPLC działającej w obszarze mechatroniki.

Foto XV Forum Dreszer (5)

Smutną konkluzją panelistów biorących udział w dyskusji na Forum było brak odpowiednich prognoz zawodowych w Polsce, które odpowiadałyby na pytanie – jakie zawody będą potrzebne za 10, czy 20 lat. Mówiono również, że główną bolączką systemu edukacji zawodowej jest oderwanie teorii od praktyki, które powoduje, że ludzie z wykształceniem kierunkowych trafiają do pracy nieprzystosowani do wykonywania zawodu, albo nie podejmują pracy w swoim wyuczonym zawodzie w ogóle.

Foto XV Forum Dreszer (6)

Dyskusja w gronie reprezentantów biznesu, polityki, władzy samorządowej, edukacji zawodowej oraz przyszłych przedsiębiorców umożliwiła zaprezentowanie różnych aspektów budowania konkurencyjności przez polskie firmy oraz otworzyła możliwość starania się o środki unijne na innowacyjność i podnoszenie sprawności biznesowej polskich firm.

Foto XV Forum Dreszer (7)

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here