piątek, 22 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSubaru Historic Rally Team testował w Kielcach

Subaru Historic Rally Team testował w Kielcach

Zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie pełen nowości rozpoczął pierwszą część przygotowań, które przede wszystkim mają na celu odpowiedniego zapoznania się z nowymi konstrukcjami dla Michała Pryczka i Jacka Michalskiego.

Wczoraj na Torze Kielce ekipa Szkoła Jazdy Subaru przygotowała całą nitkę toru dla teamu Subaru Historic Rally Team, który prosto z Dzierżoniowa przywiózł, aż cztery samochody. Wśród zawodników, którzy testowali różne modele Subaru Imprezy, byli Michał Pryczek, Jacek Michalski oraz Jacek Czapiński.

Dla Michała był to pierwszy raz za kierownicą Subaru Imprezy R4, którą planuje startować na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie ERC 2.

Również po raz pierwszy, ale tym razem w Subaru Imprezie 555, zasiadł II Wicemistrz Polski klasy 3 sprzed roku, czyli Jacek Michalski, który w aktualnym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojedzie wraz z Adamem Biniędą w klasie HR 2.

Marczyk i Chuchała w roli trenerów

Na testach odbywających się przez cały dzień obecny był również Miko Marczyk, który przed prawie pięcioma laty korzystał z egzemplarza, którym jeździł Michał Pryczek. Dzięki temu stały już uczestnik rund ERC mógł pomóc Mistrzowi Polski w klasie HR 2 w oswojeniu tak zaawansowanej konstrukcji. Z kolei Jacek Czapiński sprawdzał swoje umiejętności pod okiem Wojtka Chuchały.

,,Możliwości tego samochodu dosłownie powaliły mnie z nóg. To zupełnie inna konstrukcja niż nasza poczciwa „babcia”. Tam gdzie w babci jest już wojna tak tutaj jeszcze dopijamy kawę. Nie zrozumcie mnie źle, uważam że wciąż trzeba dawać z siebie 100% żeby pojechać szybko ale po prostu ten samochód łatwiej „wybiera” tor jazdy” – mówi Michał Pryczek

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3. Rally Radków 2021 – filmowe podsumowanie finału TM

Na ostatniej w tym sezonie rundzie z cyklu Marten Tarmac Masters, zabrakło może aut klasy Rally2, ale...

Szansa na podium!

Ostatnia runda European Le Mans Series odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 października na torze Autódromo Internacional...

Super Sprint Żyraków

Zdradliwe szykany na trasie Super Sprintu o Puchar Wójta Gminy Żyraków czyli 9 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego...

Czy Toyota GR Yaris może się stać autem kultowym?

Kuba Przygoński Toyotę GR Yaris przetestował już wielokrotnie na torze, a ostatnio auto towarzyszyło mu w załatwianiu codziennych spraw. “To...

Time Attack Trophy 2021 III runda – ZAPISY

Time Attack Trophy - zapisy
Trwają zapisy na trzecią, finałową rundę cyklu Time Attack Trophy 2021. PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 2021 odbędzie się w...

NAJPOCZYTNIEJSZE