sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSubaru Historic Rally Team testował w Kielcach

Subaru Historic Rally Team testował w Kielcach

Zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie pełen nowości rozpoczął pierwszą część przygotowań, które przede wszystkim mają na celu odpowiedniego zapoznania się z nowymi konstrukcjami dla Michała Pryczka i Jacka Michalskiego.

Wczoraj na Torze Kielce ekipa Szkoła Jazdy Subaru przygotowała całą nitkę toru dla teamu Subaru Historic Rally Team, który prosto z Dzierżoniowa przywiózł, aż cztery samochody. Wśród zawodników, którzy testowali różne modele Subaru Imprezy, byli Michał Pryczek, Jacek Michalski oraz Jacek Czapiński.

Dla Michała był to pierwszy raz za kierownicą Subaru Imprezy R4, którą planuje startować na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie ERC 2.

Również po raz pierwszy, ale tym razem w Subaru Imprezie 555, zasiadł II Wicemistrz Polski klasy 3 sprzed roku, czyli Jacek Michalski, który w aktualnym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojedzie wraz z Adamem Biniędą w klasie HR 2.

Marczyk i Chuchała w roli trenerów

Na testach odbywających się przez cały dzień obecny był również Miko Marczyk, który przed prawie pięcioma laty korzystał z egzemplarza, którym jeździł Michał Pryczek. Dzięki temu stały już uczestnik rund ERC mógł pomóc Mistrzowi Polski w klasie HR 2 w oswojeniu tak zaawansowanej konstrukcji. Z kolei Jacek Czapiński sprawdzał swoje umiejętności pod okiem Wojtka Chuchały.

,,Możliwości tego samochodu dosłownie powaliły mnie z nóg. To zupełnie inna konstrukcja niż nasza poczciwa „babcia”. Tam gdzie w babci jest już wojna tak tutaj jeszcze dopijamy kawę. Nie zrozumcie mnie źle, uważam że wciąż trzeba dawać z siebie 100% żeby pojechać szybko ale po prostu ten samochód łatwiej „wybiera” tor jazdy” – mówi Michał Pryczek

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE