sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIESung Kang wyreżyseruje film Initial D!

Sung Kang wyreżyseruje film Initial D!

Sung Kang, czyli filmowy Han Lue z serii Szybcy i Wściekli wyreżyseruje film „Initial D”! Ta wiadomość w ostatnich godzinach emocjonuje fanów driftu i szeroko pojętej japońskiej motoryzacji na całym świecie!

Szczegółów nie podano, natomiast Sung Kang zdradził, że japoński tuner Porsche – marka RWB buduje Toyotę AE86, która będzie głównym bohaterem filmowego wcielenia Initial D.

Initial D

Initial D to seinen-manga tworzona przez Shūichiego Shigeno i publikowana na łamach magazynu „Shūkan Young Magazine”. Polscy fani driftu kojarzą ją jednak najbardziej z ekranizacji w postaci 5 sezonów po 4 odcinki, w formie anime.

Takumi i AE86

Bohaterem jest Takumi Fujiwara – młody Japończyk, pracujący na stacji benzynowej. Takumi ma marzenia i aspiracje aby zostać kierowcą wyścigowym. Dążąc do celu doskonali swoje umiejętności podczas codziennych, porannych dostaw tofu do sklepu swojego ojca. Do dyspozycji ma Toyotę AE86 i krętą japońską drogę. Może brzmieć banalnie, ale to tylko zarys historii.

Sung Kang nie zdradził daty, ani szczegółów odnośnie obsady, ale deklaracja jego osoby jako reżysera zapowiada właściwe podejście do tematu. Amerykański aktor (bo wbrew pozorom nie jest Japończykiem) nie tylko jest aktorem i reżyserem, ale też pasjonatem motoryzacji i kolekcjonerem.

W wywiadzie dla „South China Morning Post” Kang powiedział, że jego rozwój ścieżki filmowej poprzez przeskok z aktorstwa na fotel reżysera jest skutkiem braku satysfakcji z ról filmowych na przestrzeni lat. Jego reżyserski debiut – „Shaky Shivers” właśnie trafia do kin. Kolejnym etapem i mamy nadzieję hitem ma być Initial D!

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wspomniany reżyser w tym miesiącu osobiście odwiedził imprezę Classicauto Cup na Torze Kielce.

fot. Matt Winkelmeyer/GA/Getty Images

Michał Kwapis
Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

NOWOŚCI

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

NAJPOCZYTNIEJSZE