SuperOES Tor Poznań – zapis regulaminu dotyczący opon (AKTUALIZACJA)

Homologacja E - tor poznań

Ważna informacja odnośnie opon, których można użyć na SuperOES Tor Poznań. Niestety, wprowadzone są oponowe ograniczenia. Czy słuszne w przypadku zamkniętego obiektu?

Informację opublikował na swoim fanpage’u nie Automobilklub, a cieszący się popularnością dostawca opon do sportu (pisownia komunikatu oryginalna):
„Post informacyjny dla startujących w Poznańskim SuperOESie SuperOES na Tor Poznań
Zgodnie z zapisem w regulaminie ramowych punkt 7.5 dopuszczone są wyłącznie opony drogowe z homologację E
Znaczek E jest dostępny na oponach semi-slick , slick rajdowy i na oponach Retread.
Znaczek E ( E1 , E2 , E4 czy E20 ) to opony dopuszczone do ruchu które bedą honorowane na zawodach.

Auta z oponami bez homologacji E, będą dopuszczone do zawodów ale nie będą liczone do klasyfikacji zawodów jak i końcowej.

Na lokalnej grupie dotyczącej SuperOESu przedstawiciel firmy dopisał:
BTW: nakaz wyszedł prosto od góry czyli PZM i nie da się z tym nic zrobić, być może bedzie też od nich delegt techniczny sprawdzający znaczek E.
Źródło: Opony do sportu
Przypomnijmy, przez cały sezon 2020 obowiązywał regulamin ramowy z zapisem w punkcie 7.5: „dopuszcza się opony typu sportowego po okazaniu ich na BK w uzasadnionych przypadkach organizator może zabronić ich stosowania”
AKTUALIZACJA 06.11.2021, godzina 12:40:
Doprecyzowując możliwość startu w omawianej imprezie, zwracamy szczególną uwagę na punkt 6.2 Regulaminu Ramowego:
„6.2. Uczestnicy imprezy zostaną podzieleni na klasy według pojemności skokowej silnika pojazdu, którym startują, przy czym uczestnicy będący zawodnikami licencjonowanymi startują w imprezie w charakterze gościa.”
Mówiąc w skrócie, możliwość startu w tej imprezie mają tylko osoby wyposażone w oponę z homologacją, co nie dotyczy zawodników posiadających licencję. Ci ostatni trafią do klasy gość (jeżeli mają aktualną licencję).
Jeżeli któryś z czytelników czuje się wprowadzony w błąd, autor tekstu nie miał takiej intencji. Nie pojawiła się interpretacja regulaminu, a cytat, wraz z podanym źródłem. Od początku publikacji tej informacji na rallyandrace.pl zamieszczony był link do oficjalnego Regulaminu ramowego, który został pobrany z aw.poznan.pl w dniu 05.11.2021.

Regulamin ramowy SuperOES Tor Poznań 2021

Artykuł nie jest wpisem sponsorowanym. Przekazujemy Wam istotną i potwierdzoną informację.