Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

187
Rajd Sylwestrowy
fot. fb.com/szilveszterrallye

Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako „Rajd Sylwestrowy” pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Szilveszter Rallye przypominamy dziś filmowo nagraniem z edycji 2022. Warto wspomnieć, że w Rajdzie Sylwestrowym każdego roku uczestniczą również Polskie załogi. W zeszłorocznej edycji na 28 miejscu (na 125 sklasyfikowanych) uplasowała się załoga Rafał Pochłopień / Bartłomiej Wątroba (Opel Astra F), a na 33 Grzegorz Olchawski / Przemysław Bosek (Audi Quattro Sport E2). 87 miejsce zajęli Tomasz Cecot – Leszek Fucik (BMW 318 iS E30).

Rajd zawsze przyciąga masę ciekawych aut, od konstrukcji już nieczęsto używanych w rajdach jak wspomniana Astra F, czy BMW e30, po Škody Fabia Rally2 evo, czy Fordy Fiesta lub Hyundai i20 Proto w topowych specyfikacjach. Pomiędzy wymienionymi przemykają Łady, Toyota AE92 czy Mini Cooper S.

W zakładce Visitors na stronie rajdu nadal widnieje tylko „Comming soon……….„, ale organizatorzy informują, że ich plany co do organizacji imprezy musiały ulec zmianie w związku z remontem Hungaroringu. Do ich dyspozycji nie może być oddany ani odcinek specjalny, ani park serwisowy. To właśnie ten Węgierski tor był ważnym elementem wydarzenia. Czekamy na dalsze informacje i z przyjemnością przekażemy je Wam gdy tylko wyjaśni się kwestia wstępu dla widzów.

Po oficjalne informacje zapraszamy na STRONĘ ORGANIZATORA.

Zobacz również: Rajd Sylwestrowy 2021 na Węgrzech – nieodpowiedzialni kibice [WIDEO]

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.