Szósta runda pucharu Rotax w Bydgoszczy

Rotax
fot. M4U

W najbliższy weekend w Bydgoszczy kierowcy Rotax Max Challenge Poland rozegrają przed ostatnią rundę swojego pucharu. Seria wkracza w decydującą fazę. Ale na ostatnią rundę w Zielonej Górze zaczekamy do 20 października.

Kartodrom w Bydgoszczy będzie areną zmagań w ramach szóstej odsłony Rotax Max Challenge Poland. To ostatnie zawody na tym torze w aktualnym sezonie. Kierowcy wyjadą nań po raz piąty. Dwukrotnie ścigali się tu Rokkersi, po raz drugi ścigać się będą kierowcy Rotax, raz rozegrano rundę w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski.

Jak wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej przed rundą w Bydgoszczy? Jedynie w kategorii DD2 Max lidera ma przewagę mogącą dać mu lepszą pozycję wyjściową do rywalizacji. David Aulejtner, który jest pierwszy prowadzi z przewagą 66 punktów. W pozostałych różnice są kilkupunktowe, co daje wszystkim kibicom nadzieję na niezwykle zaciętą walkę o punkty w przed ostatniej rundzie.

Wśród najmłodszych, w kategorii Micro Max, liderem jest Michał Zając (Bambini Racing), który ma na koncie 410 punktów. Drugi w stawce jest Błażej Kostrzewa (TGR, 398 pkt), a trzeci Borys Piotrowski (Bambini, 353). Zwycięzcą bydgoskich zawodów w tym sezonie był już ten ostatni, tym ciekawiej zapowiada się najbliższa runda.

W kategorii Mini Max w klasyfikacji prowadzi Aleksander Rogowski (KRK Racing, 345 pkt), który w sierpniu uległ wypadkowi w Rotax Central Eastern Europe Max Challenge i od tamtej pory leczył kontuzję. Alexa zabrakło w finale Kartingowych Mistrzostw Polski, ale w Bydgoszczy nie zabraknie. Pojawi się na torze i będzie bronił pozycji lidera, o którą walczy również Filip Kijanowski (KRK, 340). Kolejne miejsca zajmują Alan Jakóbiak (Bambini, 270) i Natan Rybczyński (Bambini, 250).

W kategorii Junior Max stawce przewodzi Aleksander Horodyński (JR Racing, 288 pkt), którego goni aż czterech pretendentów. Jan Stencel (Ernst Racing, 281), Franciszek Cegielski (Bambini, 272), Franciszek Sulima (Bambini, 262) oraz Adam Sydor (KRZ Motorsport, 215) z pewnością będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji.
Niewielka różnica jest również na czele stawki seniorskiej, której przewodzi Kacper Turoboyski (Bambini, 364 pkt). Drugi jest Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport, 354), a kolejne miejsca zajmują Filip Niewiadomski (KRZ, 299) oraz Piotr Borowczyk (Ernst, 287).

We wspomnianej na wstępie DD2 Max liderem jest David Aulejtner (Wyrzykowski, 440), a kolejne miejsca zajmują Dawid Maślakiewicz (46Team, 374) i Kornelia Olkucka (46Team, 266).
W klasyfikacji DD2 Masters prowadzi Daniel Zając (DD Motorsport, 400), który wyprzedza Marka Kuklińskiego (Wyrzykowski, 249).

Start zawodów w Bydgoszczy w najbliższą sobotę o 13.20. Wówczas rozpoczną się czasówki wszystkich kategorii.