Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

124

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia runda cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. Organizatorzy wyjątkowo postanowili przed tą rundą zmienić datę jej rozgrywania, dzięki czemu zawodnicy będą mogli wejść w rytm szutrowych zmagań tuż przed czwartą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdem Žemaitija 2022, która odbędzie się tydzień później.


Jakub „Colin” Brzeziński 
„Witajcie! Przed nami 3 Runda MOTUL Gravel by Atlas Ward Polska. Jak zwykle, jesteśmy na szutrowym obiekcie w Kamieniu Śląskim – Atlas Ward Speed Academy, moim ukochanym, ale myślę, że już wielu kierowców również podziela to zdanie. Dzisiaj za nami kolejne testy, ale w głowie mamy już tak naprawdę najbliższy weekend. Już w piątek widzimy się na odcinku testowym. Będą to 2 godziny jazdy po krótkiej, technicznej partii, tak aby nie niszczyć odcinków, które będziecie pokonywać w sobotę. Wszystkie osoby chcące potrenować więcej, zapraszamy również na dodatkowy trening.”

Na trzecią rundę sezonu Jakub „Colin” Brzeziński i Darek Burkat oraz ekipa Atlas Ward Speed Academy po raz kolejny przygotowała zupełnie nowe odcinki specjalne. W nadchodzącą sobotę załogi będą musiały trzykrotnie zmierzyć się z odcinkami MOTUL o długości 4,13 kilometra oraz ATLAS mierzący 4,2 kilometra. W sumie na załogi czeka 25 kilometrów jazdy po szutrowych oesach, które jak zwykle mają dostarczyć emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom znajdującym się na miejscu.

 Darek Burkat „Jak zwykle, przygotowaliśmy na tę rundę trzy pętle po dwa odcinki. Są to zupełnie nowe odcinki – będziemy korzystać z zupełnie innych partii od tych, które poznaliście, lub widzieliście na relacji z pierwszych dwóch rund. Jedziemy tak jak na poprzedniej rundzie, czyli pierwszy oes przejeżdżamy trzy razy, oczywiście pomiędzy tym mamy strefę serwisową, a po nich czwartym oesem rozpoczynamy nową pętlę złożoną z kolejnych trzech przejazdów.

Dzięki takiej strukturze skorzystamy z ciekawszych partii oraz będziemy mogli przecinać coś, co „poszło” na pierwszym oesie. Bardzo fajnie to się sprawdziło podczas poprzedniej rundy, więc tego nie zmieniamy. Standardowo przygotowaliśmy dla Was również konkurs długości lotów. Będzie na pewno bardzo wesoło, a poza tematami motorsportowymi, to oczywiście również tutaj mamy już wakacje. Z tego powodu nasza ekipa z Agą Burkat na czele szykuje dla Was plac zabaw, gdzie będzie można pobawić się oraz odpocząć.”

 

Organizatorzy zapowiadają również powrót konkursu długości lotów – Colin’s Crest MyBestPharm Jump, który na poprzedniej rundzie padł łupem Gracjana Prędko oraz Mateusza Pawłowskiego. Z większych zmian na obiekcie, oprócz rozbudowanej strefy chilloutu z największą naturalną huśtawką w Polsce mierzącą 14 metrów wysokości, należy wyróżnić również nowe bramy, z których na trasę wyjeżdżać będą zawodnicy.

Mówiąc już o zawodnikach, warto wspomnieć o tym, kto pojawi się w ten weekend na obiekcie Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim. Swoje występy potwierdzili m.in. powracający do startów po wypadku Artur Długosz, Balbina Gryczyńska oraz zwycięzca dwóch pierwszych rund w klasie K4 – Grzegorz Wysocki. Oczywiście na trasie pojawi się również duża ilość znanych nazwisk z poprzednich rund.


Grzegorz Wysocki
„Na trzecią rundę Motul Gravel Cup by Atlas Ward czekam z niecierpliwością, bo bardzo podoba mi się ten cykl zawodów rajdowo-szkoleniowych. W amatorskich rajdach samochodowych jeżdżę już ponad 10 lat. Głównie są one asfaltowe – natomiast takich szutrowych cykli na Podlasiu nie ma, więc stąd pomysł żeby wybrać się do Kamienia Śląskiego.

Cykl jest bardzo fajny ze strony organizacyjnej, jak i ze strony rywalizacji sportowej. Świadczy o tym to, że przyjeżdżamy na niego z drugiej strony Polski, pokonując wiele kilometrów żeby w nim uczestniczyć.”

 

Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward to puchar przeznaczony dla kierowców amatorów oraz zawodników z licencją. Cykl objęty jest wizą Polskiego Związku Motorowego. W zawodach tych rywalizują zawodnicy korzystający z samochodów rajdowych takich jak m.in. Ford Fiesta Rally4, pucharowe Audi A3 Proto 4×4, Peugeot 208 R2, czy Ford Fiesta Rally3. Każda z sześciu rund sezonu składa się z dwóch odcinków specjalnych pokonywanych trzykrotnie w trakcie jednej eliminacji.

 

Harmonogram drugiej rundy Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward: 

PS Nazwa Długość PS (km) Czas przejazdu Czas 1. załogi
PS1  MOTUL 1 4,13 10:03
30′
PS2  MOTUL 2 4,13 11:06
30′
PS3  MOTUL 3 4,13 12:09
30′
PS4  ATLAS 1 4,20 13:12
30′
PS5  ATLAS 2 4,20 14:15
30′
PS6  ATLAS 3 (PS) 4,20 15:18
30′
Łącznie 24,99

 

Kalendarz Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward

Runda Data
1 Runda 1 26.03.2022
2 Runda 2 14.05.2022
3. Runda 3 02.07.2022
4. Runda 4 24.09.2022
5. Runda 5 12.11.2022
6. Runda 6 17.12.2022